Sarajevo bolje od Borca

Juniori Borca poraženi su juče u Butmiru od Sarajeva rezultatom 2:0 u utakmici 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Aktuelni šampion je do prednosti stigao pet minuta prije kraja prvog poluvremena, kada je precizan bio Amar Sabljica, a konačan rezultat postavljen je u 71. minutu golom Adina Čičkušića.

Izabranici Zorana Dragišića zauzimaju osmo mjesto na tabeli uz 17 bodova, a u narednom kolu dočekaće Zrinjski.

SARAJEVO – BORAC 2:0 (1:0)

strijelci: 1:0 Sabljica (40.), 2:0 Čičkušić (71.), stadion: u Butmiru, gledalaca: 50, sudija: Admir Musić (Sarajevo), žuti kartoni: Đokanović, Konjalić (Sarajevo), Milutinović (Borac), crveni karton: Vidosav Mušić (Sarajevo, 84. minut).

SARAJEVO: Dizdarević, Čičkušić (od 88. minuta Kečanović), Mušić, Sabljica (od 73. minuta Bradarić), Konjalić, Đokanović, Dervišagić, Salčin, Hasanović (od 83. minuta Junuzović), Imamović, Jašarević. Trener: Dženan Uščuplić.

BORAC: Gašić, Kujundžić, Milojević, Arsić, Amidžić (od 88. minuta Latinović), Turanjanin (od 88. minuta Vujmilović), Božičković (od 63. minuta Eskić), Vukobratović, Bosnić (od 71. minuta Stojičić), Milutinović, Kuruzović (od 56. minuta Vuković). Trener: Zoran Dragišić.