Kozara Slobodi uzela bod

Danas je utakmicama 17. kola nastavljeno takmičenje u I ligi Republike Srpske. Fudbaleri Kozare gostovali su Slobodi iz Mrkonjić Grada. Utakmica je odigrana u Banja Luci na stadionu Željezničara.

Prve minute prolaze u obostranom ispitivanju snaga, bez većih šansi. Prvi korner u 15. minuti izvodi Kozara. Lolić centrira, ali Novaković šalje loptu pored gola. Nešto kasnije u prodoru je Šakić, a u 24. minuti odbrana Slobode ruši zahuktalog Glišića na nekih dvadeset dva metra od gola. Slobodni udarac precizno izvodi Draško Lolić i šale loptu iza leđa Vukovića. Poslije vođstva Kozare, trgli su se i domaći i svim silama pokušavaju da izjednače. Najbolju priliku u 35. minuti propušta Savanović koji pogađa prečku Modićevog gola. Ipak, fudbaleri Kozare umiruju ambicije domaćih i na poluvrijeme se odlazi sa vođstvom Kozare od 0-1.

Prepustili su inicijativu fudbaleri Kozare domaćinu u drugom poluvremenu, ali bez većih šansi za Slobodu. Ipak, u 79. minuti u gužvi u šesnaestercu Kozare nakon ubačene lopte najbolje se snalazi Savanović i postiže gol za izjednačenje i pokazaće se i konačni rezultat 1-1.

Sljedeće subote 16. 3. 2019. godine na rasporedu je 18. kolo I lige Republike Srpske. Kozara će na Gradskom stadionu u Gradičci ugostiti ekipu Sloge iz Gornjeg Crnjelova, trenutno drugoplasiranu ekipu lige. Utakmica počinje u 14.30 h.

Sloboda - Kozara 1:1 (0:1)

Sloboda (Mrkonjić Grad): Vuković D., Peno ., Ljutić Adnan, Lazendić S., Bašović E., Savanović M., Gračanin V., Vidović N., Vučković P. (od 57. min. Šamara Z.), Ljutić Admir, Sladojević B., trener: Vranješ Ž., nisu igrali: Zeljković Nj.,Dučić O.,  Srndović M., Malinović S., Mitrić D.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Petrović O., Raspudić B., Lolić D. (od 78. min. Maksimović S.), Šakić M. (od 63. min. Gavrić N.), Glišić D., Jandrić S., Novaković M. (od 70. min. Kukić M.), Bunić N., Kondić A., Kukavica A., trener Janković I., nisu igrali: Dončić D., Komljenović D.,  Ostojić B., Petković V.

Drina 1 : 0 Željezničar Sport Team
Sloga 1 : 0 Sutjeska
Sloboda 1 : 1 Kozara
Slavija 0 : 2 Borac
Alfa Modriča 1 : 0 Tekstilac