Močević presudio Budućnosti

Bratstvo je na startu proljećne polusezone upisalo važna tri boda. Na bratunačkom Gradskom stadionu, domaća ekipa je savladala Budućnost iz Pilice rezultatom 1:0. Bodove je domaćoj ekipi donio  novajlija Močević, koji je u zimskom prelaznom roku stigao baš iz redova Budućnosti, pogotkom u 45. minutu.

FK Bratstvo, Bratunac

Prvo poluvrijeme obilježila je ofanzivnija igra gostujuće ekipe, ali je golman Bratstva odlično čuvao svoju mrežu, pa je majstorskim odbranama zaustavio Mičićev šut sredinom prvog dijela, ali i dva jaka udarca Krezovića iz slobodnjaka. U posljednjem minutu prvog dijela,  prije odlaska na odmor, Karić izvodi slobodan udarac sa 30 metara, golman gostiju odbija loptu, ali na nju nalijeće Močević i postiže svoj prvi pogodak u dresu Bratstva. U drugom dijelu gosti su prijetili preko Krezovića i Markovića, dok je domaća ekipa imala najbolju šansu u finišu susreta kada je Nj.Petrović oduzeo loptu napadaču gostiju, poslao je do P.Petrovića koji sa centra sam  ide na golmana Budućnosti, ali Stevanović je još jednom bio na visini zadatka.

Pobjeda za Bratstvo ima veliki značaj.

„Nijednog trenutka nismo posumnjali da će bodovi ostati u Bratuncu, jer je ova utakmica za nas imala veliki značaj. Iako smo bili oslabljeni odsustvom Draška Kuljanina i Alje Smajlovića, koji su pauzirali zbog kartona, nijednog trenutka nismo dozvolili da nas protivnik nadigra.  Nadam se da su ovo prvi bodovi koji nas vode ka sredini tabele i da ćemo u nastavku takmičenja pokazati da je posljednja pozicija, na kojoj smo završili jesenji dio, rezultat samo našeg privikavanja na novi rang takmičenja, a ne odraz našeg kvaliteta. Čestitam svojim igračima na trudu i zalaganju koje su pokazali, a siguran sam da će tako raditi i u svim predstojećim susretima“, kazao je Miško Kosanić, trener Bratunčana.

U timu iz Pilice ne kriju razočaranje zbog izgubljenih bodova.

„Znali smo da nas u Bratuncu čeka teško gostovanje, ali nadali smo se bar podjeli bodova. Tokom cijelog susreta imali smo više od igre, bili smo bolji od protivnika, ali pogodak na samom kraju prvog poluvremena nas je presjekao i prosto nismo uspjeli da pružimo sav svoj maksimum. Protivnik je iskoristio prednost domaćeg terena. Bratstvu čestitam na borbi i zalaganju koje su pružili, a mi se okrećemo narednom meču sa Jedinstvom iz Brodca, gdje pobjeda ne smije doći u pitanje“, istakao je Dalibor Krezović, igrač i trener Budućnosti.