Šekovići u Roćević idu po bodove

Šekovići  prvu utakmicu u proljećnoj polusezoni igraju u gostima, sa Jedinstvom u Roćeviću. S obzirom na stanje na tabeli Regionalne lige, grupa Istok, Šekovljani su blagi favoriti u ovom susretu, ali trener Dejan Đukanović smatra da će utakmica biti teška i neizvjesna.

„S obzirom da smo Jedinstvo pobijedili na startu ove sezone, siguran sam da će oni dati sve od sebe da nam se revanširaju za taj poraz. Mi na utakmicu idemo spremni,  u najjačem sastavu, s obavezom da od samog početka hrabro krenemo u borbu za bodove, kako bismo učvrstili svoje mjesto u samom vrhu tabele. Nadamo se da će nam i rezultati ostalih mečeva ići na ruku, i da ćemo smanjiti zaostatak od tri boda, za vodećim Rudarom 1925. Pripremni period smo odradili vrhunski i spremni smo za izazove koji nas očekuju u nastavku prvenstva. Ekipa koja se izborila za  mjesto u vrhu  je ostala na okupu, a stiglo nam je i jako pojačanje, Ivan Ninić iz zvorničke Drine. U ekipu su se vratili Miodrag Lazić i Radoje Korać,  koji su zbog povreda propustili veći dio prvog dijela sezone, a prvom timu smo priključili i 3-4 juniora koji će biti tu da pojačaju konkurenciju. U kontrolnim susretima postigli smo odlične rezultate, jer smo ubjedljive pobjede ubilježili protiv drugoligaša Bratstva 2:1 i Borca iz Osmaka 5:0, a sa našim konkurentima za lidersku poziciju, Milićima i Vlasenicom, smo odigrali neriješeno 1:1. Sve ovo nam daje pravo da se nadamo dobrim rezultatima u nastavku sezone.  Mi svoj cilj znamo i trudićemo se da ga i ostvarimo“, kazao je trener Đukanović

Utakmica u Roćeviću, na stadionu Lugovi, između Jedinstva i Šekovića,  igra se od 14 časova.