Vlasenica i Trnovica podijelile bodove

U prvoj  utakmici u nastavku prvenstva u Regionalnoj ligi, grupa Istok, Vlasenica je podijelila bodove sa Trnovicom, odigravši  1:1.

Jak vjetar koji je duvao tokom cijelog meča spriječio je ove dvije ekipe da u potpunosti pokažu svoj kvalitet, ali i pored toga,  viđeno je nekoliko odličnih akcija. Prvi dio susreta završen je bez pogodaka, ali vrijedna pomena je prilika u 30. minutu kada je Maksimović, nakon odličnog dodavanja S.Simića, izašao sam pred golmana Vlasenice, ali D.Kovačević je uspio sačuvati svoju mrežu. U drugo poluvrijeme obje ekipe su ušle borbeno, što već nakon četiri minuta igre donosi promjenu rezultata. S.Simić je iz kornera uputio snažan šut ka šesnaestercu, najviši u skoku je bio M.Aćimović, koji glavom šalje loptu u mrežu Vlasenice za 0:1. Ipak, slavlje gostiju nije dugo trajalo. Nakon razmijenjenog duplog pasa sa Došićem, D.Petrović dobija loptu na ivici kaznenog prostora gdje ga ruši igrač Trnovice Krstić i sudija Jović pokazuje na bijelu tačku. D. Petrović, na ovom susretu najbolji pojedinac  u dresu domaće ekipe,  je bio siguran za izjednačenje u 56. minutu. Šansu da preokrene rezultat propustio je Došić u 70. minutu, kada je poslije odlične akcije Vlasenice po lijevoj strani, šutirao pravo u ruke golmana Petrovića. Do kraja je  viđeno još nekoliko polušansi, ali susret je završen podjelom bodova.

U domaćoj ekipi kažu da su zadovoljni osvojenim bodom.

„Na startu proljećne sezone smo ugostili mladu, poletnu, dobro organizovanu ekipu iz Trnovice, koja nas je u prvom poluvremenu u svim segmentima nadigrala. Mi smo tek u drugom poluvremenu uspjeli da pokažemo svoj kvalitet i moramo biti zadovoljni osvojenim bodom.  Zbog loših vremenskih uslova, kao i problema sa igračkim kadrom, tačnije odsustva velikog broja prvotimaca iz raznih razloga, pripremni period smo veoma loše odradili, Sladoje je otišao iz kluba, na ovom meču  nisam mogao računati na najboljeg strijelca Milovanovića i N.Kovačevića, koji su odrađivali suspenziju zbog kartona, tako da je neriješen rezultat i najrealniji ishod onoga što smo danas pokazali. Pored svega, vjetar nije dozvoljavao da se igra, nosio je  loptu po terenu, tako da moramo biti zadovoljni i ovim osvojenim bodom“, smatra Vladimir Janjić, trener Vlasenice.

FK Vlasenica

S druge strane, Trnovica žali za propuštenom prilikom da ubilježi prvu pobjedu.

„Bila je ovo tvrda utakmica, ali fer i korektna, kao što smo i navikli da igramo sa Vlasenicom. Bili smo za nijansu bolji, imali smo neke svoje prilike koje nismo iskoristili i to nam se osvetilo, jer je domaća ekipa uspjela izjednačiti i izboriti se za podjelu bodova. S obzirom da je Vlasenica važila za favorita i da smo igrali u gostima, moramo biti zadovoljni postignutim rezultatom, ali ipak ostaje činjenica da smo mogli postići mnogo više i da smo propustili odličnu priliku da upišemo prvu pobjedu “, kazao je Milijan Aćimović, strijelac pogotka za Trnovicu.

OFK Trnovica

Vlasenica – Trnovica 1:1 (0:0)

Gradski stadion u Vlasenici. Gledalaca: 130. Sudija: Radenko Jović (Bijeljina). Strijelci: 0:1 M.Aćimović u  49, 1:1 D.Petrović u 56. (KU). Žuti kartoni: D.Kovačević, Božić, Mijatović, Majstorović (Vlasenica)

Vlasenica: D.Kovačević, Vuksić, Mijatović, Kurtuma, Trninić (od 60. Stanišić), Božić, Došić, Majstorović, M.Kovačević, D.Petrović, Marković (od 50. Piljanović). Trener: Vladimir Janjić

Trnovica: Petrović, Vuksić, S.Simić, Jurošević, M.Aćimović (od 89. Miličić), Krstić, Perić, M.Simić, Radić (od 68. N.Mićić), M.Savić (od 46. Erkić), Maksimović. Trener: Momir Krstić

Igrač utakmice: Dragan Petrović (Vlasenica)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica
Lokomotiva 4 : 0 Podrinje
Milići 1 : 1 BSK Ledinci