Tabanci sigurno do pobjede

Ubjedljivom pobjedom  od 4:0  Tabanci su završili treći kontrolni susret, koji su, na svom terenu, odigrali sa Rudarom iz Brasine.

FK Tabanci, jesenji prvak PL Birač

Po lijepom i sunčanom vremenu, idealnom za odigravanje utakmice, izabranici Vidoja Đurića upisali su svoju prvu pobjedu u sklopu priprema za nastavak takmičenja u Područnoj ligi Birač.  Domaća ekipa u meč ulazi  sa namjerom da pokaže da nisu slučajno bili jesenji prvaci, i već od prvog minuta kreće sa pritiskom. Igrao se 36. minut kada je Lučić, odigravši dupli pas sa Milićem,  preciznim šutem sa 10 metara pogodio za 1:0. Pet minuta kasnije  Klisarić prolazi  dva protivnička igrača,  odigrava dupli pas sa Džafićem koji mu ostavlja loptu na 7- 8 metara od golmana gostiju, i njemu samo preostaje da je lagano smjesti u mrežu. Sa rezultatom 2:0 se odlazi na odmor. U drugi dio Tabanci kreću još ofanzivnije. Već u 68. minutu povećavaju vođstvo na 3:0, kada je Milić uzeo loptu na 20 metara, predriblao dva suparnička igrača, odigrao dupli pas sa Džafićem, a onda je sigurnim udarcem smjestio u donji lijevi ugao mreže Rudara. U samom finišu, Lučić postavlja konačni rezultat ovog susreta, kada  jednu odbijenu loptu iz kornera, sa 10 metara šalje u mrežu pored golmana gostiju.

Trener Tabanaca zadovoljan je izdanjem svojih pulena.

„Veoma sam zadovoljan utakmicom i zalaganjem mojih fudbalera. Iako nismo bili u najjačem sastavu, jer su falili Kikić i obojica Đurića, ispoštovali su sve što smo se dogovorili u svlačionici, i rezultat nije izostao. Ova pobjeda nam mnogo znači na psihičkom planu, iako ne treba zaboraviti da smo u prva dva susreta poraženi od ekipa koje se bore za sami vrh tabele na regionalnom Istoku, ali kojima smo pružili snažan otpor. Mi nastavljamo sa trenažnim procesom, kako bismo što spremniji dočekali nastavak takmičenja“, kazao je Vidoje Đurić, trener Tabanaca.

Tabanci – Rudar (Brasina) 4:0 (2:0)