Šefild Junajtedu derbi Jorkšira

Fudbaleri Šefild Junajteda savladali su Lids Junajted sa 1-0 u gostima u derbiju Jorkšira.

Lids je bolje otvorio meč. Pritiskali su goste ali nisu uspjevali doći do gola. Solidnu šansu imao je Alioski ali je nije iskoristio. U završnici prvog poluvremena, Šefild je proigrao. Šarp je propustio veliku šansu a sudija je možda i oštetio goste jer je Ejling igrao rukom u svom kaznenom prostoru a penala nije bilo.

U drugom poluvremenu Lids je krenuo dobro. Imali su šanse a najbliži golu bio je Roberts kada je pogodio stativu. Ipak, gosti su bili ti koji su došli do prednosti a strijelac je bio Bešam. U sudijskoj nadoknadi Lids je ostao sa desetoricom jer je golman Kasilja dobio crveni karton.

Šefild je sada preskočio Lids i sada su oni drugi i drže mjesto koje vodi u Premijer Ligu.