Sloga sa dva igrača manje do boda

Na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca danas je odigrana utakmica 18. kola I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – Sloga (Gornje Crnjelovo) koja je završila neriješenim rezultatom 1-1.

Prve minute prolaze u obostranom ispitivanju snaga, a prvi aplauz na Gradskom stadionu dobijaju igrači Kozare u 8. minuti kada je Raspudić nakon ubačaja Komljenovića zamalo neprecizan. Nedugo zatim šut isprobava i Kukavica. Igra se rasplamsava, ali se igra pretežno između dva šesnaesterca. Fudbaleri Kozare pomalo su prepustili inicijativu gostima, koji to ipak ne koriste, osim dobog pokušaja Ristića u 30. minuti koji završava pored stative Modićevog gola. U 38. minuti brza kontra Kozare preko Glišića koji se stuštio s lijeve strane u šesnaesterac gostiju, ali ga s leđa ruši nemoćni Matić i sudija Karić pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca je Jandrić i Kozara dolazi u vođstvo od 1-0 i s tim reultatom se odlazi na poluvrijeme.

U dobrom ritmu, onako kako se igralo i u prvom poluvremenu počinje drugo poluvrijeme. Gosti pokušavaju preko Komarčevića, a uzvraća Kozara preko Jandrića koji je zamalo neprecizan nakon kornera. Malo zatim, odlično prodire danas veoma raspoloženi Glišić, ali šut sa vrha šesnaesterca završava pored gola. Kukić odlično skače u 57. minuti ali je golman Bodiroga brži i boksuje loptu zamalo ispred njega. U 63. minuti pokušava Arnautović, ali je Modić siguran. Ipak, dva minuta kasnije mora vaditi loptu iz mreže nakon što ubačenu loptu glavom u njegov gol posprema Stokić i donosi izjednačenje ekipi Sloge. Gosti su nakon izjednačenja ponovo više kontrolisali igru, ali bez opasnosti po gol Modića. Ipak, izabranici Igora Jankovića, uspijevaju brzo uspostaviti ravnotežu i ponovo zaprijetiti, šut Novakovića u 79. minuti odbrana Sloge blokira. Pokušava Macanović sa dvadeset i pet metara, ali lopta odlazi zamalo preko gola. U 84. minuti, ponovo je promješao gostujuću odbranu Glišić, ali njegov šut zaustavlja Bodiroga. Tri minute kasnije, Glišić je ponovo oboren u prodoru i sudija Karić dodjeljuje drugi žuti karton igraču Sloge Krmaru i od tog trenutka Sloga igra s igračem manje. U 89. minuti, preslikana situacija iz prvog poluvremena, Glišić pretrčava svog čuvara, ulazi u šesnaesterac i biva ponovo srušen s leđa i sudija Karić dosuđuje drugi jedanaesterac na današnjoj utakmici za Kozaru. Ponovo je izvođač Jandrić, oštro šutira, ali ovaj put pogađa prečku i rezultat se ne mijenja.

Sljedeće subote 23. 3. 2019. godine na rasporedu je 19. kolo I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju u Zvornik gdje će ih dočekati ekipa Drine. Utakmica počinje u 14.30 h.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Komljenović D., Raspudić B., Maksimović S. (od 84. min. Petković V.), Šakić M., Kukić M. (od 64. min. Novaković M.), Glišić D., Jandrić S., Bunić N. (od 66. min. Gavrić N.), Kondić A., Kukavica A., trener Janković I., nisu igrali: Dončić D., Petrović O., Ostojić B., Stjepanović N.

Sloga (Gornje Crnjelovo): Bodiroga B., Benović V., Matović N. (od 67. Hadžikadunić E.), Arnautović D., Ristić D. (od 61. Zlatković D.), Šišić A. (od 46. Macanović S.), Komarčević D., Krmar I., Mazić N., Popović D., Stokić J., trener Mićić D., nisu igrali: Novaković P., Labović M., Mihajlović B., Panić B.

Željezničar Sport Team 3 : 1 Rudar Prijedor
Podrinje 1 : 0 Alfa Modriča
Tekstilac 1 : 0 Slavija
Borac 4 : 0 Sloboda
Kozara 1 : 1 Sloga
Sutjeska 1 : 1 Drina