Šekovići i dalje neosvojivi

Šekovići su još jednom dokazali da je sa njihovog Gradskog stadiona nemoguće odnijeti bodove. Devetu domaću pobjedu u sezoni Šekovljani su ubilježili u 17. kolu regionalnog Istoka, savladavši Birač iz Dervente rezultatom 2:0.

Pedesetak gledalaca na tribinama uživalo je u pravoj prvenstvenoj utakmici. Prvi dio susreta završen je bez pogodaka, iako su obje ekipe stvorile nekoliko izglednih prilika. Šanse za domaće su propustili prvo Lazić, a kasnije i B.Filipić, koji su izlazili oči u oči sa golmanom Bogičevićem, ali su njihovi udarci završavali pored gola. Grešku domaće odbrane nije uspio iskoristiti najbolji strijelac ekipe iz Dervente, R.Đurić, čiji šut Mitrović zaustavlja nogom i tako sprječava siguran pogodak. U drugo poluvrijeme izabranici Dejana Đukanovića ulaze odlučnije, potpuno preuzevši terensku inicijativu. Ipak, do prednosti od 1:0 dolaze nakon autogola Andrića koji, pokušavajući zaustaviti centaršut Miloševića, loptu šalje u sopstvenu mrežu. Deset minuta prije kraja, povratnik u domaću ekipu, Ninić, nakon sjajne asistencije Popovića, povećava rezultat na 2:0. U samom finišu Popović i Radojčić nisu iskoristili svoje prilike da povećaju prednost, dok se kapiten Birča još jednom našao u situaciji da zatrese domaću mrežu, ali golman Mitrović je ponovo bio na visini zadatka.

OFK Šekovići

U timu iz Šekovića ističu da je pobjeda potpuno zaslužena.

„Svih 90 minuta naša ekipa se srčano borila za svaku loptu, stvarala šanse, u potpunosti dominirala na terenu i ovaj trijumf je potpuno zaslužen. Osim želje da upišemo prvu proljećnu pobjedu, osjećali smo potrebu da se iskupimo za nezasluženo visok poraz u prethodnom kolu i u tome smo i uspjeli. Najbitnije od svega je da smo se približili na bod razlike trenutnom lideru i sada imamo još veću motivaciju za dalje takmičenje. Ekipi iz Dervente se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri i želimo im sreću u nastavku šampionata“, kazao je Bojan Bećarević, štoper Šekovića.