Trnovica trijumfalno preko Majevice

Trnovica je u 17. kolu Regionalne lige, grupa Istok, upisala prvu proljećnu pobjedu, pobijedivši na svom terenu Majevicu iz Lopara rezultatom 5:1.

Domaća ekipa je u ovaj susret ušla odlučna da, poslije remija u Vlasenici, na svoj saldo doda još bodova. Od prvog trenutka su krenuli oštro, ne dozvoljavajući gostujućoj ekipi da ijedan napad privede kraju. Prvi pogodak, u 28. minutu, došao je kao rezultat kontranapada, kada Z.Mićić sa Juroševićem, razmjenjuje dupli pas, a onda loptu snažnim udarcem smješta u protivničku mrežu. Pet minuta kasnije N.Mićić se probija kroz odbranu Loparana, upućuje centaršut ka Maksimoviću, a on  glavom pogađa za 2:0. Na 3:0 rezultat povećava kapiten M.Simić, u 36. minutu, sjajni šutem sa ivice šesnaesterca u dalji, lijevi ugao mreže Majevice. U drugi dio susreta domaća ekipa ulazi sa namjerom da sačuva rezultat i prvih dvadesetak minuta igra se na sredini terena. U 71. minutu, Maksimović prodire po lijevoj strani, šalje oštru loptu po sredini šesnaesterca, a Radić je sjajno ispratio taj pas i zakucava loptu u lijevi ugao Tomićeve mreže, za 4:0. Desetak minuta kasnije Tanacković koristi grešku gostujućeg golmana i šalje loptu u prazan gol za vođstvo od 5:0. Gosti koriste opuštenost odbrane Trnovice i, nakon što je u šesnaestercu  primio loptu sa lijeve strane, špic Loparana, Bojić, šuta i pogađa  i u 84. minutu postavlja  konačni rezultat 5:1.

U timu iz Trnovice kažu da su na terenu funkcionisali kao jedan i da rezultat nije mogao izostati.

„Iako se to po rezultatu ne bi reklo,  gosti su pružili korektan otpor i svi u timu dijelimo mišljenje da Majevica ima  solidnu ekipu koja  ne zaslužuje mjesto koje trenutno  zauzima na tabeli. Mi smo na terenu uradili sve ono što smo se dogovorili prije utakmice, napadali, stvarali šanse i iz tih šansi došli do ovog rezultata. Nadamo se da su ova dva prva kola, u kojima  smo osvojili četiri boda, pokazatelj da smo prevazišli određene probleme koji su nas pratili u prvom dijelu sezone i da ćemo u nastavku prvenstva krenuti ka gornjem dijelu tabele, gdje nam je realno i mjesto. Svojim saigračima čestitam na zalaganju i ostvarenom rezultatu, a gostima na fer i korektnoj igri“, istakao je Desimir Maksimović, prvotimac Trnovice.

Trnovica – Majevica (Lopare) 5:1 (3:0)

Stadion u Trnovici

Gledalaca: 50

Sudija: Predrag Kićić (Bijeljina)

Strijelci:1:0 Z.Mićić u 23, 2:0 Maksimović u 28, 3:0 M.Simić u 36, 4:0 Radić u 71, 5:0 Tanacković u 80, 5:1 Bojić u 84.

Žuti kartoni: Aćimović (Trnovica), Đurić (Majevica)

Trnovica: Petrović, S.Simiić, Jurošević, Z.Mićić, N.Mićić (od 55. Vuksić), Aćimović, Krstić (od 46. D.Mićić), Perić, M.Simić,Radić (od 73. Tanacković),  Maksimović

Trener: Momir Krstić

Majevica: Tomić, Đukić, V.Prelić, R.Prelić, Maksimović (od 15. Tanacković), Tošić (od 79. Bojić), Đurić, Spasojević, Ristić, Manojlović

Igrač utakmice: Desimir Maksimović (Trnovica)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica