Nesrećno primljen gol
ETNO SELO STANIŠIĆI: U okviru 23. kola ekipa Zvijezde 09 je poražena na Grbavici, od Željezničara, minimalnim rezultatom od 1:0,  ali nije razočarala.

"Domaćin je bio favorit,  ali je srećno došao do tog gola u 28. min. Poslije toga, bili smo ravnopravan rival,  sa nekoliko prilika da bar osvojimo bod. Nismo uspjeli, ali mislim da smo se u lijepom svjetlu prikazali sarajevskim ljubiteljima fudbala. Nema kukanja, idemo dalje sa istim ciljem - da obezbijedimo opstanak",  kaže štoper ekipe  Miloš Nikolić.

U okviru 23. kola Željezničar je na Grbavici bio bolji od Zvijezde 09 ostvarivši minimalnu pobjedu rezultatom 1:0, tako da se  zadržao na 3. mjestu sa  35 bodova, dok je Zvijezda 09 na 10. mjestu sa 23 boda.

Domaćin je od samog početka kontrolisao igru, imao terensku incijativu i nadmoć, a gosti su se opredijelili za kontre.
U 10. minutu. Krpić je izašao pred Erića, ali je slabo šutirao, a nešto kasnije je šutirao kraj gola. Jedini gol je postignut u 28. minutu na neobičan način. Erić je ispucao loptu koja dolazi do Asima Zeca, a  ovaj sa preko 30 metara pogađa mrežu. Do kraja prvog dijela još jedna prilika za domaće. Mujezinović šutira, ali Erić brani. U drugom dijelu nekoliko prilika za domaće,  ali bez realizacije. Željezničar je čuvao vođstvo i sačuvao ga, jer nisu dozvolili gostima da izjednače.

ŽELJEZNIČAR - ZVIJEZDA 09  1:0(1:0)

Stadion Grbavica. Gledalaca: 3600. Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo). Pomoćne sudije: Goran Dujak (Odžak) i Bojan Maksimović (Modriča). Delegat: Mile Mandić (Kozarska Dubica). Posmatrač suđenja: Adnan Alispahić (Zenica).
Strijelac: 1:0  A.Zec u  28.  Žuti kartoni: Radin,  A.Zec (Željezničar),  Mišić, Bašanović (Zvijezda 09)
ŽELJEZNIČAR:  Kjosevski, Bogičević, Pavić, Sipović, Šabanadžović, A.Zec, Krpić, Veselinović (od 85.  E.Zec), Mujezinović, Ramović (od 61. Sadiković), Stanić
ZVIJEZDA 09: Erić, Bašanović, Mišić, Huseinbašić, Nikolić, Andžić (od 53. Govedarica), Tojčić (od 79. Ćulum), Brkić, Osmanagić, Jovović (od 68. Stjepanović), Predragović

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo