Sarajevo lako sa Modričom

Igračice SFK 2000 Sarajevo ostvarile su prvu pobjedu u nastavku sezone, ekipa Samire Hurem je ubjedljivim rezultatom 0:6 porazila domaću Modriču. Sarajke su svakako od početka utakmice bile favoritkinje, što su na kraju i opravdale. Gostujuća ekipa je odmah krenula ofanizivno od prve minute.

Već u šestoj tim iz Sarajeva je došao do prednosti, Đoković je izvela prekid, gdje se najbolje snašla Medić i ubacila loptu u gol vodstvo od 0:1.

Samo četiri minute kasnije SFK je duplirao prednost, Đoković je došla do svoje druge asistencije, a sada je strijelac bila Kapetanović.

Do kraja prvog poluvremena uglavnom je viđena dominacija gostujuće ekipe, dok je Modriča pokušavala više na kontranapade da ugorzi gol gostujućeg tima.

Samo što je počeo drugi dio igre, napravljen je prekršaj nad Medić, a siguran realizator iz slobodnog udarca bila je Jasna Đoković i povećala prednost od 0:3.

Na novi pogodak čekalo se sve do 59. minute Hadžić je u prostor poslala loptu za Đoković koja rutinski završava akciju. Četiri minute poslije, Sarajke su iz kontranapada postigle pogodak, Medić je dobila loptu od Spahić, prošla čuvara mreže Okanović i ubacila loptu u mrežu.

Modriča je u nekoliko navrata pokušavala da ugorzi gol, ali pored gola su šutirale Bitević i Đurić. Konačan rezultat u nadoknadi vremena postavila je Kapetanović, izašla je sama ispred gola i prebacila loptu preko Okanović.

ŽFK Modriča - SFK 2000 Sarajevo 0:6 (0:2).

Stadion: Dr. Milan Jelić Gledalaca: 60 Glavni sudija: Ermina Abdaković (Novi Travnik). Pomoćnici: Elman Čolak (Zenica) i Emir Oprašić (Zenica). Žuti kartoni: Modriča (Bitević, Vidović, Lazić), SFK (Medić, Am. Spahić, Limanović)

. Modriča: Okanović, Stokić (od 71. Mašić), Vidović (od 86. Pandžić), Stojanović, Milošević, M. Simić, Lazić, Hasić (od 76. Vantić), Smiljanić, D. Simić, Bitević. Trener: Drago Svitlica.

SFK: Hasanbegović, Crnjak, Đoković, Am. Spahić, Kuljanin (od 72. Krajnić), Al. Spahić, Kapetanović, Medić (od 82. Marevac), Hamzić (od 62. Limanović), Hadžić. Trener: Samira Hurem.

Igračica utakmice: Jasna Đoković (SFK 2000 Sarajevo)

Gradina 0 : 6 Radnik Bumerang
Banja Luka 0 : 6 Emina
Alfa Modriča 0 : 6 SFK 2000
Lokomotiva 0 : 1 Iskra