Studenti pali u Trebinju

U 22. kolu Prve muške lige Republike Srpske KK "Leotar" je na svom terenu pobijedio KK "Student Igokea" sa 93:81.

Ova utakmica trebala je da se odigra tek za desetak dana, ali zbog obaveza "Student Igokee" u fajnal foru juniorske ABA lige, meč je odigran večeras.

Gosti su poveli sa 0:3 i 2:7, ali u sedmom minutu domaćini su pršli uvođstvo od 15:14 i do kraja prve četvrtine povećali rezultatsku razliku na 27:16.

Tokom drugih deset minuta prednost je rasla, pa je ona u 18. minutu iznosila plus 25 u korist Leotara - 52:27, ali se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 52:32.

Za vrijeme treće četvrtine, tačnije u 29. minutu, bila je do tada najveća prednost na utakmici od 29 koševa, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa 74:47.

Posljednju četvrtinu gosti su dobili sa 19:34 tako da je na kraju utakmice na semaforu pisalo 93:81.

Kod domaćina četiri košarkaša imali su dvocifren koš učinak Šakotić 17, Ninković, Milidragović i Damjanović su postigli 13 koševa, dok je u poraženoj ekipi Živković postigao 26 koševa.

U subotu će Leotar gostovati u Zvorniku gdje ga dočekuje KK "Drina-Princip" i to je posljednja utakmica za Trebinjce u regularnom dijelu prvenstva, nakon čega slijedi plej-of.

KK "Leotar": Batinić 2, Raičević 6, Damjanović 13, Tunguz 5, Brnjašić, Stojanović 9, Popara 6, Milošević 9, Marić, Milidragović 13, Ninković 13, Šakotić 17. Trener: Dražen Šegrt.

KK "Student Igokea": Kondić 7, Njegovanović 9, Lakić 2, Dragičević 3,Nedeljković, Sekulić 3, Fržović, Simanić 8, Petković 7, Živković 26, Kuljić, Nešković 16. Trener: Aleksandar Ćikić.