NCAA: Minesota izbacilia Luizvil

Košarkaši Minesote savladali su Luizvil sa 86-76 te su se plasirali u drugu rundu martovskog ludila.

Prvo poluvrijeme počelo je u prilično sporom ali i izjednačenom ritmu. Pri rezultatu 17-15 za Luizvil, kreće serija trojki Minesote. Kelšer, Megbreje i Kofi pogađali su skoro sve u drugom dijelu prvog poluvremena. Luizvil je uspio koliko toliko isparirati i na poluvremenu su gibli sa pristojnih 38-33. Zanimljivo je reći da je Minesota dala šest trojki u prvom poluvremenu a po utakmici daju oko pet trojki.

Minesota je sjajno otvorila drugo poluvrijeme i serijom 5-0 otišli su na +10. Luizvil je uzvratio sa 5-0 ali na to Minesota odgovara sa 7-0 i odlaze na +12. Nakon povrede Džordana Marfija, djelovalo je da Luizvil ima šansu. Međutim, Kelčer veže dvije trojke, pogađa tri bacanja i odvodi Luizvil na +19. Nije se Luizvil predavao. Prišli su na -7 i imali napad ali Kaningem je držao loptu 10 sekundi, omašio trojku i to je bio kraj nadi za njegov tim.

Minesotu je do pobjede predvodio Kelčer sa 24 poena dok je Kaningem dao je 22 poena za Luizvil.