(FOTO) Arbinja presudio Podrinju i ostavio Slaviju u borbi za plej of

Fudbaleri Slavije savladali su danas u Istočnom Sarajevu Podrinje iz Janje sa 2:0 u utakmici 19. kola Prve lige Republike Srpske, te su tako prekinuli niz od tri uzastopna poraza u prvoligaškom karavanu.

Nije se mnogo toga imalo vidjeti u Istočnom Sarajevu u prvom poluvremenu ovog susreta. Tvrda, čvrsta, utakmica obje ekipe, pa je i sudija Danko Butulija imao pune ruke posla, te je podijelio čak pet žutih kartona, dva domaćinu, a tri gostima, ali i pored toga ne može se reći da je ovo jedna gruba fudbalska predstava.

Domaći su poveli u devetu minutu susreta, praktično iz prve šanse na meču. Mirza Rizvanović je daleko bacio aut u kazneni prostor, tamo je došlo do gužve, a u njoj se najbolje snašao Stefan Arbinja i pogodio za 1:0.

Nakon te prilike, situacije sa malo smirila na terenu, a u 30. minutu Slavija ima sjajne šanse. Arbinja je napravio dar mar po lijevoj strani, lopta je došla do Zorana Kokota kojem šut brani Milun Avramović, odbija loptu do Nemanje Pušare, koji snažno šutira, ali pogađa stativu, da bi se potom lopta odbila do Nikole Popovca, no on pogađa mrežu samo sa vanjske strane.

Slavija i drugo poluvrijeme otvara prilikom. Nemanja Pušara je iz slobodnog udarca centrirao, ali Regoje ne uspjeva lijepo da zahvati loptu, pa ona odlazi u gol aut.

Najbolju priliku Podrinje ima par minuta kasnije. Stefan Rakić je poslao upotrebljivu loptu za Vujića, no Regoje u posljednji trenutak interveniše i od Vujića lopta se odbija u gol aut, pa je propala u najavi jako dobra šansa gostiju.

Slavija u 60. minutu uspjeva da povede sa 2:0. Bila je to jako lijep akcija domaćih. Zoran Kokot je sa lijeve strane ubacio loptu u kazneni prostor, a akciju je do kraja ispratio Stefan Arbinja i po drugi put zatresao mrežu Avramovića.

Samo dvije minute kasnije mogli su domaći potpuno da riješe pitanje pobjednika. U odličnoj šansi se našao Kebin Kentaro Rajbhandari, dobro šutirao, ali je Milun Avramović uspio da sačuva svoju ekipu u ovoj situaciji.

Novu kolosalnu šansu Slavija stvara u 68. minutu. Nemanja Pušara je izveo korner, najviši u skoku je bio Bojan Regoje, Avramović sjajno brani taj šut, lopta se vraća do Regoje koji ponovo glavom šutira, a sa gol linije loptu u polje izbija Mirsad Arnautović.

Nakon te prilike uslijedio je period kada je Podrinje malo preuzelo terensku inicijativu, pokušalo vratiti neizvjesnost u utakmicu, međutim to im nije pošlo za rukom, a umalo i da prime treći pogodak. U 85. minutu utakmice Nikola Popovac je u odličnoj šansi, ali je najbolji gostujući pojedinac danas, golman Milun Avramović, još jednom sjajno odbranio šansu domaćih.

Sa ovom pobjedom, Slavija je stigla do 22. boda, i vraćaju se u trku za plasman u play off, dok Podrinje ima bod više na šestoj poziciji.

SLAVIJA – PODRINJE 2:0 (1:0)