Nova nula Sutjeske

Nastavljena je rasprodaja bodova na stadionu pokraj Ćehotine.Ni prednost igrača više, pa ni dosuđen jedanaesterac u korist domaćeg, tima nisu pomogli da Fočaci zabeleže pobedu. protiv poletne i organizovane ekipe Željezničara.

Nakon ovog poraza. Sutjeska je skoro sigurno trasirala put prema doigravanju za opstanak ,gde ih očekuje grčevita borba za očuvanje prvoligaškog statusa, dok će ekipa iz predgrađa Banjaluke sa velikom verovatnoćom nastupiti u  borbi za prvaka.

Na početku utakmice nije izgledalo da će Sutjeska posrnuti u ovom meču, već u prvom napadu Fočaci su zapretili preko Raševića, što je nagoveštavalo dobru partiju domaćeg tima.

Fočaci su u otvaranju utakmice bili opasniji, sve  do 30 minuta kada su gosti iz jedne akcije koja nije puno obećavala stigli do prednosti. Kuzmanović se odlučio na udarac sa 16 metara i izuzetno lepim pogotkom zatresao mrežu domaćeg tima.

Sutjeska je zaprietila u 40 .minutu Sekulović je dobro šutirao ,ali Avdukić je odlično intervenisao.

Već u sledećem napadu gosti su mogli udvostručiti prednost, nakon brzog kontranapada ,ali su bili brzopleti.

I u nastavku utakmice domaći igrači su imali inicijativu, ali nisu to uspevali i da materijalizuju. Od 55. minuta gosti su bili brojčano slabiji jer je radi druge javne opomene isključen Petrović, to nije pokolebalo Banjalučane pa su nakon opravdano dosuđenog penala , rukom je u svom kaznenom prostoru igrao Mrgud, stigli do vođstvaod 2:0 u 60 .minutu preciza sa 11. metara bio je rezervista Bosančić.

U 78. Minutu Sutjeska je bila u najboljoj prilici da smanji rezulta ,sudija Đorđić je nakon prekršaja nad Sekulićem u kaznenom prostoru  pokazao na belu tačku,najstrožu kaznu izveo je Okuka ali Avdukić je odbranio njegov šut i potvrdio svoje golmanske kvalitete. Ipak  u 81.munutu Ognjen Pljevaljčić je uspio da postigne pogodak i ublaži poraz svoga tima.

SUTJESKA (F) - ŽELJEZNIČAR (BL) 1:2 (0:1)

Graski stadion. Gledalaca:100. Sudija: Rajko Đorđić (Bijeljina) .Strelci: O.Pljevaljčić u 81. minutu (Sutjeska), Kuzmanović u 30. i Bosančić u 60. minutu iz penala (Željezničar).Žiti kartoni: Mrgud, Milić (Sutjeska) Kalabić, Knežević, Avdukić, Šaula (Željezničar). Crveni karton Petrović u 55.  minutu  (Željezničar).

Sutjeska- Hodžić   ,Mrgud   ,S.Pljevaljčić  ,Rašević  ,Radović  (od 61.A.Ivanović)  ,Sekulović , Okuka  ,Elez ,Milić  (od 73.Krajišnik)  ,Čvoro  (od 46. V.Ivanović) O.Pljevaljčić .

Željezničar-Avdukić ,Čolić  .Kuprešak  ,Šaula   ,Knežević  ,Jovandić   ,Ružičić  (od 58.Bosančić) ,Kuzmanović  (od 90. Teodorović) ,Kalabić  (od 82.Kulenović)  ,Milanović  ,Petrović

Igrač utakmice :Asmir Avdukić (Željezničar).

Sutjeska 1 : 2 Željezničar Sport Team
Drina 1 : 0 Kozara
Sloga 0 : 0 Borac
Sloboda 0 : 2 Tekstilac
Slavija 2 : 0 Podrinje
Alfa Modriča 0 : 0 Rudar Prijedor