Sarajevo ubjedljivo protiv Banja Luke

U okviru 13. kola Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine fudbalerke SFK 2000 Sarajevo su na domaćem terenu savladale ekipu Banja Luka rezultatom 13:0

Domaće su u vodstvo došle već u 4. minuti preko Krajnić koja je nakon kornera postigla pogodak. A onda u 23. minuti Krajnić je postigla svoj drugi pogodak na utakmici nakon što joj je asistirala Kapetanović.

Dvanaest minuta kasnije Hadžić je povećala prednost od 3:0 nakon nove asistencije Kapetanović. Do kraja prvog dijela igre Sarajke su postigle još dva gola preko Kuljanin i Selimović, pa je rezultat bio 5:0 nakon prvih 45. minuta.

U nastavku ekipa Samire Hurem je nastavila tamo gdje je i stala, Kuljanin je u 49. minuti postigla novi pogodak nakon nove asistencije Kapetanović, a odmah u narednom napadu ista igračica ponovo je zatresla mrežu nakon gužve u šesnaestercu najbolje se snašla i postigla pogodak. Aida Hadžić je u 55. minuti povećala prednost na 8:0 nakon sjajnog šuta sa 25 metara udaljenosti.

Do kraja utakmice su još pogađale Kuljanin, Kapetanović 3x i Hadžić za konačnih 13:0.

SFK 2000 Sarajevo - ŽFK Banja Luka 13:0 (5:0)

Stadion: Trening centar FK Sarajevo Gledalaca: 50 Glavni sudija: Ermina Abdaković (Novi Travnik). Pomoćnici: Emir Delić (Zenica), Samir Kapo (Kakanj)

SFK: Hasanbegović, Crnjak, Đoković, Kuljanin, Spahić (od 60. Mujkić), Kapetanović, Hamzić, Limanović, Krajnić (od 47. Marevac), Hadžić, Selimović (od 64. Musić). Trener: Samira Hurem

Banja Luka: Vasić, Savić, Barać, Bektaš, Marjanović, Selimović (od 47. Milanović), Bojanić, Filipović (od 75. Živković), Lolić, Janković (od 65. Davidović), Cvijić. Trener: Željko Durić Igračica utakmice: