Prštalo na “Šljunkari”

Na utakmici 18. kola Druge lige RS grupa Zapad između Karanovca i Ljubića bilo je svega, prilika, golova, kaznenih udaraca, crvenih kartona, ali  ništa od toga nije narušilo dobre odnose dva kluba, koji su po završetku utakmice prijateljski jedni drugima poželjeli puno sreće i sportskog uspjeha u nastavku sezone.

Do prve konkretnije situacije i jedni i drugi imali su po jednu priliku, ali su čuvari mreže u oba navrata bili na visini zadatka. Igrao se 23. minut kad su domaći poveli. Štoper Ljubića Radonjić u pokušaju da izbije loptu pogađa svog saigrača Rosića, a lopta se idealno odbija na nogu Dediću kojem nije bilo teško pospremiti je u mrežu. Terenesku inicijativu preuzeli su gosti, ali se rezultat nije mijenjao do kraja prvih 45 minuta.

U nastavku susreta sijevalo je na sve strane. Sadržajno drugo poluvrijeme nagovijestio je Segić koji u 51. minuti na asistenciju Burgića poravnava na 1:1. Samo tri minuta kasnije kazneni udarac za Karanovac. Radonjić je srušio Miloševića, a arbitar Railić pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Milosavljević koji donosi novo vođstvo svojoj ekipi. Deset minuta kasnije novi kazneni udarac, ovog puta za goste. Loptu na bijelu tačku namiješta Burgić koji ponovo vraća stvari na početak.

Dva minuta kasnije Ljubić ostaje bez Radakovića koji dobija drugi žuti karton, a do novog vođstva Karanovac dolazi u 68. minuti kada je Subić pogodio vlastiti mrežu. U finišu susreta uprkos igraču manje, gosti su bili bolji rival, napadali, stvarali prilike, od kojih treba izdvojiti udarce Burgića i Jugovića, ali je tri boda domaćim sačuvao čuvar mreže Kačavenda.

Karanovac 3 : 2 Ljubić
Jedinstvo 4 : 0 Polet 1926
Dubrave 2 : 0 Vranjak
Mladost 5 : 0 Ozren
Sloboda 0 : 0 Laktaši
Sloga(D) 1 : 1 Proleter
Omarska 3 : 1 Sloga(S)
Borac 2 : 0 Sloga(T)