Radnik bolji od Modriče

Fudbalerke Radnika iz Bijeljine plasirale su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Igračice Dragana Jevtića su porazile ekipu Modriču ubjedljivim rezultatom 0:5 i tako izborile plasman među četiri najbolje ekipe.

Meč je dobro počeo za ekipu Radnika, jer su već u 10. minuti došle do prednosti, nakon što je dosuđen kazneni udarac za gostujući tim, a siguran realizator bila je Njeguš i pogodila za 0:1.

Samo minutu kasnije Radnik je udvostručio prednost preko Šakotić. Gostujuća ekipa je do kraja prvog dijela igre postigla još jedan pogodak, a strijelac je u 36. minuti ponovo bila Šakotić, koja je postigla svoj drugi gol na utakmici. U nastavku utakmice viđena su još dva gola. Jović se upisala u listu strijelaca, igrala se 62. minuta, a konačnih 0:5 u 72. minuti postavila je Krajšumović.

ŽFK Modriča - ŽFK Radnik Bijeljina 0:5 (0:3).

Stadion: Dr. Milan Jelić. Gledalac: 50. Glavni sudija: Merima Čelik (Sarajevo). Pomoćnici: Almira Spahić (Sarajevo) i Arnel Novalić (Doboj Istok). Žuti karton: Modriča (Stokić).

Modriča: Okanović, Mašić, Stokić, Smiljanić, Bitević, Simić, Hasić, Pandžić (od 46. Milošević), Mustafagić (od 46. Lazić), Simić, Stojanović. Trener: Drago Svitlica.

Radnik: Šljivo, Lukić, N. Milović, Šakotić, Jović, Njeguš (od 44. Mićanović), J. Milović, Stokanović, Stević, Krajšumović, Aljić. Trener: Dragan Jevtić.