Možda Rumuni i padnu

Rukometaši Borca danas u dvorani Borik, sa početkom u 20 časova, igraju za polufinale Challenge kupa. U prvoj četvrtfinalnoj utakmici protiv Bukureštija, igranoj u rumunskom glavnom gradu prošle subote, poraženi su rezultatom 25:19, te im je za plasman među 4 najbolje ekipe u trećem po jačini evropskom klupskom takmičenju potreban trijumf od sedam golova razlike ili šest, ukoliko Rumuni pred, vjerujemo prepunim banjalučkim hramom sporta, crveno-plavu mrežu zatresu manje od 19 puta.

Euforija pred ovaj meč se u gradu na Vrbasu svakako osjeti: ulaznice su već u prodaji, traži se karta više, a dolazak su najavili i Lešinari…

– Rumuni svakako znaju šta ih čeka sutra u dvorani Borik, naš bivši golman a njihov član stručnog štaba Mario Blažević im je prenio kakva atmosfera ih očekuje. Naš prevashodni cilj u ovoj utakmici je pobjeda, a ukoliko nam se ukaže prilika da nadoknadimo -6, svakako ćemo znati da je iskoristimo. Svaki drugi pristup utakmici za našu ekipu bio bi kontraproduktivan. Ne smijemo da srljamo, ne smijemo da idemo “grlom u jagode”, moramo da “gradimo” utakmicu iz napada u napad. U prvi meč smo ušli uz previše respekta prema protivniku, krenuli smo bojažljivo pa ni rezultat nakon prvih 30 minuta nije mogao da bude dobar, međutim u nastavku smo pokazali da imamo kvalitet da im pariramo. Sigurno je da i oni ovaj meč dočekuju nezadovoljni jer su očekivali da će poslije njihovog dobrog prvog poluvremena prednost pred revanš biti i dvocifrena. Euforija koja se stvorila pred utakmicu može da bude i kontraproduktivna, posebno za mlađe igrače, ali imam u svlačionici iskusne poput Unčanina, Ćelića, Ljubišića… koji znaju kako se igraju ove utakmice i koji znaju da smire situaciju – rekao je trener Mirko Mikić na danas održanoj konferenciji za novinare.

Prvi put od starta polusezone Borac nije igrao utakmicu polovinom sedmice.

– Sreća je da smo imali malo više odmora pred ovu utakmicu jer kod igrača je došlo do određenog zasićenja gostovanjima, putovanjima… Čak jedan dan ove sedmice nismo ni trenirali jer sam zajedno sa ostatkom stručnog štaba odlučio da je bolje da se ekipa kvalitetno odmori pred ovaj duel – naveo je Mikić, istakavši da pred meč sa Bukureštijem nema povrijeđenih igrača.

Jedna od uzdanica u crveno-plavom taboru biće čuvar mreže Bojan Ljubišić, čijim odbranama je Borac, na startu drugog poluvremena utakmice u Rumuniji, počeo da “gradi” niz golova i zaostatak od 9 golova (16:7) umanji na samo 5 (16:11, 18:13).

– Mi smo, svakako, svoj takmičarski cilj u Evropi kada je u pitanju tekuća sezona ispunili, preskočili smo čak tri prepreke i prezimili na evropskoj sceni prvi put nakon 14 godina. Međutim, tu sigurno ne planiramo da se zaustavimo. Gostujuća ekipa jeste favorit, ali i mi sigurno imamo šta da kažemo pred prepunim Borikom. Dva puta nam je izmicao plasman u narednu fazu zbog jednog gola, sjećamo se svi Sandefjorda i Aragona, valjda je red da nas sreća ovog puta pogleda – rekao je Ljubišić.

Podsjetimo da će sav prihod, kako je navedeno iz kluba, biti uplaćen za liječenje Predraga Duronjića iz Banjaluke, kojem je neophodna transplantacija bubrega i pankreasa u Padovi (Italija). Pravdu će dijeliti Bugari Svetoslav Jovčev i Zvezdelin Jončev, a delegat je Kipranin Telemahos Savides.

Sloga(D) 36 : 32 Vogošća Poljine Hills
Goražde 32 : 28 Zrinjski
Derventa 21 : 26 Gračanica
Sloga(GV-U) 27 : 25 Lokomotiva
Bosna 29 : 24 Borac M:TEL
Slavija 28 : 23 Maglaj
Leotar 27 : 30 Konjuh