Sloga bolja za gol

Nakon sedam utakmica Omarska je doživjela poraz. Sloga je u Trnu sa 1:0 savladala Omarsku i zakomplikovala situaciju u borbi za opstanak, sa realnom mogućnošću da ispadnu obe ekipe. Može se reći da je slaba Sloga pobjedila još slabiju Omarsku. Jeste teren bio u lošem stanju, ali je zaista neočekivano da ovako bitnu utakmicu Omarska odigra ovako slabo. Stiče se utisak da su trener i igrači Omarske više strahovali od grube igre domaćina i sudijske krađe, nego što su razmišljali o igri na terenu. Na kraju, utakmica je odigrano korektno, suđenje je bilo pravedno, ali nedostajala je igra Omarske iz prva tri proljetna kola.

Utakmica je bila veoma slaba, iako je počelo burno. U prvom napadu, domaćin je dva puta pogodio prečku. Nakon toga, Omarska je preuzela incijativu. U 17. minutu golman Sloge Crnčević je presjekao jedan napad Omarske, lopta se odbila do Panića, koji je sa trtidesetak metara šutirao na prazan gol, ali je zamalo bio neprecizan. Nakon toga, Rosić je bio sam pred golmanom domaćih, ali je Crnčević odbranio njegov udarac.

Susret je riješen u 29. minutu, Travar je umakao Lajiću, a u šesnaestercu ga je srušio Nišević i sudija Lazarević je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač je bio Paripović i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.

U drugom poluvrmenu, Sloga se povukla, a Omarska je držala loptu u nogama, ali za 45 minuta nije uspjela stvoriti nijednu izglednu priliku. Sa druge strane, igrači Sloge su se izležavali, odugovlačili, i to su radili majstorski, te su u jednom poluvremenu bez bilo kakvih sadržaja uspjeli  sačuvati minimalno vođstvo i ostvariti veoma važnu pobjedu.

U sledećem kolu koje se igra već u srijedu Omarska dočekuje Borac iz Šamca, a  Sloga gostuje u Doboju.

Na kraju treba pomenuti da je na današnjoj utakmici debitovao mladi Lončar Darko, koji je tako počeo svoju seniorsku karijeru i kojem želimo mnogo sreće.

Trn: Sloga – Omarska 1-0