Rumuni ipak bolji

Rukometaši Borca oprostili su se od nastupa na evropskoj sceni kada je u pitanju tekuća sezona pošto su i večeras, u revanš utakmici četvrtfinala Challenge kupa, poraženi od rumunskog Bukureštija, prvog favorita za osvajanje takmičenja, rezultatom 23:29.

Crveno-plavima je za plasman u narednu fazu bila potrebna pobjeda od sedam golova razlike ili šest, u slučaju da rumunski predstavnik postigne u banjalučkom hramu sporta manje golova nego naš tim prije sedam dana. Međutim, sve nade našeg tima da pred blizu 3000 navijača može da stigne razliku iz rumunskog glavnog grada pokopane su već nakon prvih desetak minuta: gostujući sastav krenuo je furiozno u meč, te poslije prve trećine prvog dijela igre na semaforu ispisao rezultat 2:6. Nedugo potom bilo je i 3:8, a prvih 30 minuta zaključeno je vođstvom gostiju rezultatom 9:16.

U drugom poluvremenu, Borac je, na momente, prikazao bolju partiju te uspio da zaostatak smanji na 3 gola, ali više od toga iskusni gostujući sastav nije dozvoljavao.

Najefikasniji je u ekipi Borca bio Vladan Đurđević sa 7 golova, dok se u redovima Bukureštija istakao Faruk Vražalić sa 6.

Nakon eliminacija iz trećeg po jačini evropskog takmičenja, Borčevi rukometaši se sada u potpunosti okreću obavezama u takmičenjima pod okriljem Rukometnog saveza BiH. Izabranici Mirka Mikića ponovo će na parket u srijedu, kada će u odgođenoj utakmici 20. kola dočekati Lokomotivu.

Sloga(D) 36 : 32 Vogošća Poljine Hills
Goražde 32 : 28 Zrinjski
Derventa 21 : 26 Gračanica
Sloga(GV-U) 27 : 25 Lokomotiva
Bosna 29 : 24 Borac M:TEL
Slavija 28 : 23 Maglaj
Leotar 27 : 30 Konjuh