Sigurne pobjede vodećih
BIJELJINA: Odigrani su susreti 15. kola.

Vodeće ekipe, Novo doba i Janja 2009,  bile su sigurne u pobjedama i nastavljena je  mrtva trka između njih. Važne pobjede su ostvarili Balatun protiv Semberije iz Popova i Miloš Obilić iz Novog naselja Janja protiv Priboja, u borbi za opstanak. Drina se lako predala u Obarskoj, tek u drugom poluvremenu. U komšijskom derbiju OFK Magnojević nosi sva tri boda iz Vršana,  ostavljajući  domaćine u brigama.

U Ruhotini Johovcu posljednjeplasirani Proleter i Kolektiv su odigrali remi 2:2, ali utakmica nije privedena kraju. Naime,  10 minuta prije kraja u centru pažnje je bio sudija Zoran Cvijetinović - Lamza, koji je želio da bude centralna ličnost iako nije imao nikakav pritisak od domaćih za bilo kakvu pomoć. Izazivao je igrače Kolektiva na svaki mogući način da učine nešto negativno. Jedan igrač ga je pitao zašto mu je pokazao dva žuta kartona, a onda, u raspravi je pao, iako ga je ovaj igrač samo odgurnuo. U Kolektivu ističu vrlo korektno ponašanje domaćih igrača, uprave i navijača. Vjerovatno će o ovom slučaju odlučiti nadležni organi kako bi zaštitili ovog sudiju - siledžiju.

NOVO NASELJE JANJA: Miloš Obilić - Priboj 2:0
RUHOTINA JOHOVAC: Proleter - Kolektiv 2:2,  prekid u 80. min, sudija napustio teren

Zadrugar 4 : 1 Obarska
Stević Jovan 2 : 3 OFK Janja 2009
Miloš Obilić 2 : 1 Drina
Balatun 2 : 3 OFK Magnojević
Proleter 3 : 0 Priboj
Novo doba 2 : 2 Semberija
Jedinstvo 3 : 3 Kolektiv