PL: Totenhem otvorio novi stadion, favoriti slavili

Večeras na terenima Premijer Lige nije bilo iznenađenja a pobjede su ostvarili Totenhem, Siti i Čelsi.

Fudbaleri Totenhema konačno su dočekali otvaranje novog stadiona. Dočekali su Kristal Palas koji se sjajno držao i poluvrijeme je završeno sa 0-0. U nastavku Totenhem ipak dolazi do pobjede. Slavili su sa 2-0  a golove su postigli Son i Eriksen.

Mančester Siti nastavio je put ka odbrani titule. Oni su sa 2-0 na svom terenu savladali ekipu Kardifa. Iako su igrali bez Aguera i Sterlinga, poveli su već u šestoj minuti preko De Brujnea. Do kraja prvog poluvremena duplirali su prednost a strijelac je bio Sane. U nastavku je Siti odrađivao posao i rutinski su priveli meč kraju.

Čelsi je povezao dvije pobjede u tri dana. Oni su kao domaćini savladali Brajton sa 3-0. Gosti su odolijevali sve do završnice prvog poluvremena kada ih je načio Žiru. U nastavku Čelsi postiže još dva gola a strijelci su bili Azar i Loftus Čik.

AFC Bournemouth 2 : 2 Newcastle United
Brighton 0 : 2 Cardiff City
Burnley 1 : 2 Leicester
Everton 2 : 0 Chelsea
Fulham 1 : 2 Liverpool
Manchester United 0 : 2 Manchester City
Tottenham Hotspur 2 : 0 Crystal Palace
Watford 1 : 1 Southampton