Demontaža Grbavice

Fudbaleri Sarajeva su u 25. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine sasvim zasluženo pobijedili Željezničar rezultatom 3:0 i tako napravili veliki korak ka titulu prvaka BiH

Željezničar je prvi zaprijetio u šestoj minuti utakmice. Lopta je došla do Dženana Zajmovića koji je bio na lijevoj strani, a on je u sredini pokušao pronaći Sulejmana Krpića, ali je taj njegov centaršut imao čudnu putanju, te je veoma lako mogao završiti iza leđa Vladana Kovačevića, no na kraju je lopta završila u gol autu. Pet minuta kasnije Sarajevo je povelo. Velkoski je izveo korner, Mujakić je prebacio glavom za Lazića koji je pogodio kroz noge Kjosevskom.

U 14. minuti Hajdarevićev pokušaj je otišao daleko preko gola da bi dvije minute kasnije Sarajevo udvostručilo prednost. Ahmetović je pobjegao Sipoviću i centrirao u kazneni prostor, a tamo se odlično snašao Velkoski koji je pobjegao Stevanoviću i pogodio za 2:0. Sarajevo je nastavilo pritiskati odbranu Željezničara, pa je u 23. minuti Crepulja šutirao, no lopta je otišla preko gola.

Željezničar je imao još jednu šansu u 33. minuti susreta. Lopta je ponovo došla do Dženana Zajmovića na lijevu stranu koji je ušao u sredinu i šutirao, a njegov pokušaj je otišao pored gola Vladana Kovačevića. Tri minute kasnije Tatar je šutirao, no njegov pokušaj je zaustavio golman domaćih da bi u 41. minut Ramović šutirao glavom preko gola. Posljednje uzbuđenje u prvom dijelu smo vidjeli u 45. minuti susreta, no veoma opasan šut Rahmanovića nije ugrozio Kjosevskog.

Domaći su u nastavku krenuli znatno agresivnije, a pokušaj Zajmovića iz 47. minute je izblokiran da bi tri minute kasnije Ramović pogodio prečku gola Kovačevića. Na sljedeću šansu se čekalo do 61. minutei utakmice. Sulejman Krpić je odlično proigrao Sinana Ramovića koji se našao oči u oči sa Vladanom Kovačevićem, no šutirao je pored gola. Sarajevo je postiglo treći gol u 73. minuti susreta.

Hebibović je sjajno ubacio sa desne strane, Velkoski šutirao prsima, a njegov udarac je zaustavio Kjosevski da bi se potom lopta odbila do Stanića. Ipak, ispred defanzivca Plavih sjajno je reagovao Ahmetović i dodao loptu do Tatara koji je smjestio iza leđa golmana Željezničara. Do kraja utakmice nije bilo prilika, te je Sarajevo slavilo zasluženu pobjedu.

Stadion: Grbavica. Gledatelja: 10.000. Sudija: Peljto Irfan (Sarajevo). Žuti kartoni: Šabanadžović (Željezničar), Tatar, Crepulja, Stanojević, Rahmanović (Sarajevo). Strijelci: 0:1 - Lazić (11), 0:2 - Velkoski (16), 0:3 - Tatar (73).

Željezničar: Kjosevski, Stevanović (46. Stanić), Bogićević, Sipović, Pavić, Hajdarević (75. Sadiković), Šabanadžović, Ramović (81. Veselinović), Mujezinović, Zajmović, Krpić. Trener: Amar Osim.

Sarajevo: Kovačević, Hebibović, Lazić, Mujakić, Halilović, Crepulja, Stanojević (62. Kapić), Rahmanović, Velkoski (82. Šišić), Tatar, Ahmetović (77. Handžić). Trener: Husref Musemić.

Zrinjski 2 : 0 Krupa
Željezničar 0 : 3 Sarajevo
Široki Brijeg 1 : 0 GOŠK
Sloboda 2 : 1 Zvijezda 09
Mladost 0 : 2 Tuzla Siti
Radnik 0 : 0 Čelik