Vlasenica deklasirala lidera (video)

FK Vlasenica

Vjetar i kiša koja je padala tokom cijelog susreta, nisu obeshrabrili preko 150 navijača  sa tribina Gradskog stadiona u Vlasenici, koji su došli da svoje pulene bodre u meču 21. kola, sa liderom regionalnog Istoka. Za nesebičnu podršku Vlasenica se odužila ubjedljivim trijumfom nad  Rudarom 1925 od 4:0 i prvom proljećnom pobjedom na svom terenu.

A sam početak susreta nije slutio na ovako ubjedljivu pobjedu. Iako je od početka preuzela terensku inicijativu i stvarala prilike, kod domaće ekipe je opet zatajila završnica, pa su šutevi Milovanovića i N.Kovačevića završavali pored gola. I kada se činilo da će prvi dio susreta biti završen bez pogodaka, dva minuta prije odlaska na odmor, poslije šuta Milovanovića, do odbijene lopte dolazi D.Petrović, zaobilazi čuvara Dragića, vraća povratni pas do Vuksića, koji preciznim udarcem sa dvadesetak metara trese mrežu Rudara 1925 za 1:0.

U drugi dio susreta Vlasenica ulazi sigurnije i odlučnije i već u 47. minutu povećava prednost na 2:0, kada Milovanović, nakon odlične solo akcije, udarcem sa desne strane šalje loptu  u donji desni ugao protivničke mreže.

Dvadeset minuta kasnije, Vuksić sjajnom loptom  upošljava Došića, kome nije bilo teško da je smjesti u mrežu Ugljevičana.

U samom finišu susreta, Mijatović stavlja tačku na ubjedljivu pobjedu domaće ekipe,  i nakon solo prodora po desnoj strani lijevom nogom, vrhom kopačke, šalje loptu iza leđa nemoćnog Dragića za 4:0 i tri važna boda koja Vlasenicu primiču vrhu tabele.

Uprkos porazu, Rudar 1925 je, sa 39 bodova, koliko imaju i drugoplasirani Milići, ali zbog bolje gol razlike, zadržao lidersku poziciju, dok je Vlasenica, sa tri boda manje, sada na četvrtom mjestu na tabeli Regionalne lige, grupa Istok.

FK Rudar 1925, Ugljevik

Vlasenica – Rudar 1925  (Ugljevik) 4:0 (1:0)

Gradski stadion u Vlasenici

Gledalaca: 150

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik)

Strijelci: 1:0 Vuksić u 43, 2:0 Milovanović u 47, 3:0 Došić u 66, 4:0 Mijatović u 89.

Žuti kartoni: Mijatović, Vuksić (Vlasenica), Tomić (Rudar 1925)

Crveni karton: Slaviša Purić (Rudar 1925) u 64.

Vlasenica: D.Kovačević, M.Kovačević, Mijatović, Kurtuma, Trninić (od 51. Piljanović), Božić, Došić, N.Kovačević (od 87. Marković), Milovanović, Vuksić, D.Petrović

Trener: Vladimir Janjić

Rudar 1925: Dragić, Purić, Stevanović (od 79. Bumbić), V.Tomić, Pavlović (od 86. Stanojević), Božić, Davidović, Mitrović, Todorović, Vl.Tomić (od 50. M.Cvijić), Marković

Trener: Borislav Radovanović

Igrač utakmice: Filip Vuksić (Vlasenica)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica