Kozara nastavlja bez pritiska

Igor Janković, trener Kozare

Kozara je ostvarila cilj u sezoni 2018/19. Prve lige Republike Srpske, Gradiščani su kolo pre kraja regularnog dela prvenstva, pobedom protiv banjalučkog Željezničara (1:0) kod kuće, osigurali petu poziciju i izborili plasman u Ligu za prvaka. Na taj način crveno-beli iz grada na Savi automatski su obezbedili opstanak u ovom rangu takmičenja koji će u narednoj sezoni imati svega deset klubova.

U izuzetno teškoj psihološkoj utakmici izabranici trenera Igora Jankovića pobedili su klub koji će takođe igrati u plej-ofu golom Miloša Kukića u 27. minutu, kada je glavom matirao iskusnog Asmira Avdukića. Gradiščani su imali priliku da u nastavku overe pobedu još kojim golom jer su od 51. minuta imali igrača više na terenu (isključen defanzivac gostiju Ostoja Šaula), ali se domaći fudbaleri u nekoliko dobrih situacija nisu baš najbolje snašli u odsudnom trenutku.

-Utakmica protiv Željezničara je bila teška sa svakog aspekta, pogotovo posle Hičkokovskih završnica mečeva u Gradišci koje smo igrali protiv Sloge iz Gornjeg Crnjelova i fočanske Sutjeske. Na vreme smo uspeli da postignemo pogodak, bilo je to malo olakšanje, ali iskreno strepeli smo sve do kraja. Na svu sreću uspeli smo da ostvarimo tu preko potrebnu pobedu, osvojimo tri boda i ostvarili smo zacrtani cilj. Sada nastavak prvenstva možemo da odigramo rasterećeno, bez stresa i da dalje uzdižemo naš klub i takmičarski i organizaciono – istakao je šef stručnog štaba Kozare Igor Janković.

Pred fudbalerima Kozare ja narednog vikenda i najteža utakmica, ali za njih bez preteranog takmičarskog značaja. Gradiščani gostuju na Gradskom stadionu u Banjaluci protiv lidera Borca.

-Borac je favorit ne samo u jednoj ili dve utakmice već celog šampionata i najozbiljniji pretendent na titulu, odnosno povratak u Premijer ligu BiH. U Banjaluku putujemo rasterećeno s nadom da ćemo prikazati dopadljivu igru, pružiti dobar otpor favorizovanom protivniku i u lepom svetlu se predstaviti banjalučkoj publici. Sada je sve mnogo lakše posle ostvarenog cilja i pobede nad Željezničarom, što je najvažnije nećemo igrati pod pritiskom – dodao je strateg Kozare.

Zbog trećeg žutog kartona zarađenog protiv Željezničara stručni štab Kozare u narednom 22. kolu protiv Borca u Banjaluci neće moći da računa na Dušana Komljenovića koji će prinudno da pauzira. Svi ostali gradiški igrači su spremni za okršaj s liderom prvoligaškog karavana Republike Srpske.

Željezničar Sport Team 4 : 0 Slavija
Alfa Modriča 2 : 1 Sloboda
Rudar Prijedor 2 : 1 Sloga
Podrinje 4 : 2 Drina
Tekstilac 0 : 0 Sutjeska
Borac 1 : 0 Kozara