Podrinje zaustavilo Slobodu

U derbiju gornjeg dijela tabele, u 21. kolu regionalnog Istoka, Podrinje je u Tršiću porazilo Slobodu iz Donjih Zagona, rezultatom 2:1.

Iako je domaća ekipa imala blagu terensku inicijativu, prvi dio susreta protekao je u ispitivanju snaga i  bez nekih velikih šansi, pa je završen bez pogodaka. U drugo poluvrijeme Podrinje ulazi borbenije i odmah na početku stvara dobre prilike, ali do vođstva od 1:0 ipak dolazi sa bijele tačke. U 53. minutu, nakon dobre akcije domaćih po lijevoj strani G.Aćimović je uputio centaršut do V. Stevanovića,  on  loptu šalje  B.Stevanoviću, koga u kaznenom prostoru ruši štoper Slobode, i sudija bez dileme dosuđuje kazneni udarac. Najbolji strijelac lige loptu snažnim udarcem smješta u protivničku mrežu, za prvi pogadak na ovom meču, a  svoj 14 gol u ovoj sezoni. Deset minuta prije kraja arbitar Mitrović još jednom dosuđuje najstrožu kaznu, ali ovog puta za goste iz Donjih Zagona. Mašanović ubacuje sa desne strane, odbrana Podrinja pomalo konfuzno reaguje, lopta pogađa Tešića u ruku, a sudija pokazuje na bijelu tačku, sa koje rezultat poravnava Vuković. Izjednačenje je natjeralo domaće igrače da krenu još odlučnije i u 83. minutu, poslije jedne brze kontre, Stevanović odlaže za Lukića, koji loptu  lagano plasira pored golmana, u njegovu lijevu stranu,  za pobjedu Podrinja od 2:1 i prvi poraz Slobode u proljećnoj polusezoni.

Ovim trijumfom Podrinje je ostalo na trećem mjestu, ali  se  na dva boda  približilo Rudaru 1925 i Milićima, dok je Sloboda pala na petu poziciju.

„Znali smo da nas čeka teška utakmica i da Sloboda preko nas želi u vrh tabele. Ipak, mi smo još jednom pokazali zašto smo tokom cijele sezone među prve tri ekipe na tabeli i zašto pretendujemo na titulu. Kao i na svakoj domaćoj utakmici, bodrilo nas je preko dvije stotine naših navijača, koje nismo smjeli iznevjeriti i za podršku smo im se odužili na najbolji mogući način – pobjedom. U narednom kolu nas čeka gostovanje u Batkoviću, a mi ćemo se potruditi da tamo ubilježimo treću pobjedu u nizu“, kazao je Ljubiša Jovanović, štoper Podrinja.