Blickrig Ljubića u finišu susreta

Zanimljivu utakmicu u okviru 22. kola Druge lige RS grupa Zapad danas su u Prnjavoru odigrali Ljubić i Laktaši, a domaći su slavili 4:1.

Premda su domaći krenuli silovito, a u 5. minuti pogodili i stativu, prvi do pogotka dolaze gosti. Igrao se 18. minut kada Erceg postiže odličan pogodak sa 25 metara. Vođstvo gostiju nije poljuljalo Ljubić koji je nastavio svoju igru, a do poravnanja Prnjavorčani dolaze u 31. minuti golom Aleksandra Žiška. Bio je to i rezultat prvih 45 minuta.

I u nastavku susreta Ljubić je diktirao tempo, dok su se gosti fokusirali na brze kontre. Otpor čvrstih gostiju Ljubić je slomio u finišu susreta kada je u razmaku od 6 minuta postigao tri pogotka. Blickrig domaćih započeo je rezervista Vasić koji u 82. minuti dovodi Ljubić u vođstvo od 2:1. Dva minuta kasnije nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru gostiju, Boris Žižak povisuje na 3:1. Tačku na ovaj susret stavio je Segić u 88. minuti evrogolom iz slobodnog udarca, postavivši konačnih 4:1.

Ovim trijumfom Ljubić je vezao treću uzastopnu pobjedu, dok su Laktaši produbili rezultatsku krizu trećim vezanim porazom.

Karanovac 2 : 2 Vranjak
Polet 1926 3 : 2 Ozren
Ljubić 4 : 1 Laktaši
Jedinstvo 5 : 1 Proleter
Dubrave 0 : 0 Sloga(S)
Mladost 4 : 1 Sloga(T)
Sloboda 1 : 3 Borac
Sloga(D) 1 : 0 Omarska