Huligani pokvarili derbi

FK Milići

Derbi gornjeg dijela tabele u Donjim Zagonima, u 22. kolu regionalnog Istoka,  završen je podjelom bodova između Slobode i Milića i rezultatom 1:1.  Ali, nesportski potezi  i  agresivni navijači još jednom su uspjeli fudbalsku predstavu potisnuti u drugi plan.

Od dolaska na stadion moglo se naslutiti da će utakmica biti teška, jer je domaća publika, još dok su  provjeravane legitimacije, pokušala da omete gostujuće igrače bacivši im petardu pod noge,  ali, na svu sreću, taj incident je prošao bez posljedica.

Od prve minute domaći igrači su krenuli borbeno i veoma jako na svaku loptu, što je u nekim trenucima izgledalo da su željeli da što više isjeckaju igru gostiju i dopuste im lagodnu pas igru i kontrolu utakmice. Nije se dugo čekalo na prvu šansu jer u 5. minutu odličan slobodan udarac Antunovića brani golman domaćih. Iz tog kornera, izrodila se  još jedna izgledna šansa kada Antunović pronalazi D. Ćirkovića samog na drugoj stativi, ali njegov šut Kapetina ponovo  uspijeva da prebaci iznad prečke.

Pokušavali su gosti da smire igru i spuste loptu,  ali zbog prevelike borbenosti domaćih nisu u tome uspijevali. Ipak,  do prednosti  prva dolazi  Sloboda iz jedine izgledne šanse stvorene za 45 minuta. U 27. minutu, poslije jedne polukontre domaćih, kapiten Petrović  izlazi sam iskosa na Đorđića,  ali on uspješno brani,  a Mičić,  štoper Milića, odbija loptu u korner. Iz tog kornera, nakon odličnog centaršuta Mašanovića, najviši u skoku je bio Todorović,  koji, na  oduševljenje domaćih navijača, šalje loptu u mrežu Milićana, za 1:0.

Sedam minuta kasnije, obje ekipe ostaju sa deset igrača.  Nakon prekršaja Antunovića, Lekić uzima pravdu u svoje ruke,  udara „jedanaestku“ Milića po nozi, a on se okreće i hvata  ga za dres.  Na sreću, ostali  igrači su priskočili i spriječili ozbiljniji incident,  pa je sudiji Barjaktareviću jedino preostalo da obojicu igrača prije vremena pošalje u svlačionicu.

U drugom dijelu na terenu je postojala samo jedna ekipa. Milićani su potpuno preuzeli inicijativu i uložili svu snagu da izjednače rezultat, pa su konstantno napadali  i pokušavali da dođu do pogotka,  a domaćini su se bazirali na kontre. Prvo je Ružičić pogodio prečku, a na odbijenu loptu natrčao Dupor,  ali je bio u nedozvoljenoj poziciji.

FK Sloboda, Donji Zagoni

Dobru šansu imao je i Teodorović, ali njegov šut brani golman Kapetina. U 63. minutu gosti dolaze do zasluženog izjednačenja. Poslije izvedenog kornera lopta se odbija na 20 metara gdje natrčava Mičić, a  domaći štoper,  pokušavajući blokirati njegov šut, pravi prekršaj. Dok su se gosti spremali  da izvedu slobodan udarac, sa tribina je bačena petarda na  klupu Milića,  zbog čega nastaje petominutni prekid, a delegat,  uz dogovor sa sudijama, odlučuje da se  utakmica nastavi.

Dupor, zimsko pojačanje ekipe iz Milića, vrhunskim slobodnim udarcem preko živog zida,  u nebranjeni dio Slobodine mreže, postiže majstorski pogodak za 1:1.  Izjednačenje izaziva bacanje još jedne petarde, ovog puta pored kućice delegata, i još jedan prekid tokom koga je policija pozvana da isprazni taj dio tribina.

Samo delegat i sudije znaju zašto, pored svih ovih incidenata, utakmica nije prekinuta. Gosti su u nastavku pokušavali napraviti preokret, ali njihovi šutevi su  završavali u bloku domaćih igrača, preko gola ili u rukama odličnog čuvara Slobodine mreže.

Jedinu pravu šansu domaći su imali u samom finišu, kada Mašanović dobrim solo prodorom u 16 metara šutira pored gola i dobro postavljenog Đorđića. Jedna poprilično napeta i incidentna utakmica završena je  sa miroljubivih 1:1.

Podjela bodova nije ugrozila drugo mjesto Milića, ali je Sloboda, sa petog, pala na šesto mjesto na tabeli.

Sloboda (Donji Zagoni) – Milići 1:1 (1:0)