Gačani bolji od Stakorine

Fudbaleri Mladosti su u 22 kolu Druge lige RS grupa „Istok“ ugostili ekipu FK „Stakorina“ iz Čajniča.

Domaća ekipa je u prvom poluvremenu pokazala dobru igru što je sa jednim postignutim golom i više promašenih šansi. U 16 minutu nakon slobodnog udarca Goranovića, Mrkajić postiže prvi pogodak za vođstvo od 1:0 što je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu gosti boljom igrom ugrožavaju gol domaćih ali na visini zadatka bio je golman Guzina. U 75 minutu najbolji pojedinac utakmice Goranović postiže pogodak za vođstvo od 2:0. U 84 minutu gosti preko Todorovića smanjuju rezultat na 2:1.

Do kraja utakmice domaćin se odbranio i osvojio zasluženo tri nova boda.

Strijelci;Mrkaić u 16, Goranović D. u 75 min za Mladost, Todorović u 84 minutu za Stakorinu.

Sudije; Berak, Stupić, Vulić (Trebinje)

Žuti kartoni; Mrković, Lozo i Mrkaić (Mladost) Racković i Pjević (Stakorina).

U 90 minutu sa klupe je odstranjen Popović Željko, trener Mladosti.

U narednom 23 kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“ koje se igra u subotu 20.04.2019 godine sa početkom u 16 časova fudbaleri Mladosti gostuju u Vojkovićima gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Famos“.

Omladinske selekcije Mladosti koje se takmiče u Omladinskoj ligi PFS Trebinje odigrale su svoje utakmice u okviru 9 kola sa FK „Leotar“ Trebinje. Na domaćem terenu u Gacku mlađi pioniri su poraženi od vršnjaka Leotara sa 2:0 kao pioniri Mladosti sa 1:0.

U narednom 10 kolu koje se igra u nedelju 21.04.2019 godine, Kadeti Mladosti su domaćini ekipi FK „Velež“ Navesinje a mlađi pioniri i pioniri gostuju u Nevesinju kod vršnjaka FK „Velež“.

Velež 3 : 0 Budućnost
Drina HE 2 : 1 Guber
Mladost(R) 0 : 2 Jedinstvo(Bč)
Mladost(G) 2 : 1 Stakorina
Jedinstvo(Br) 1 : 0 Famos
Bratstvo 0 : 2 Glasinac 2011
Leotar 4 : 0 Ilićka 01