EL: Šaras nadmudrio Žoca, Ulanovas junak

Košarkaši Žalgirisa savladali su Fenerbahče u Istanbulu sa 82-80 te su došli do 1-1 u četvtfinalu Evrolige.

Prvi period bio je veoma izjednačen. Obje ekipe su igrale dobro a Fener je ipak dobio prvi period sa 21-20. Žalgiris je zaigrao mnogo bolje u drugom periodu. Na krilima Nejta Voltersa došli su do preokreta i vodstva 46-39 na poluvremenu. Žalgiris je igrao sjajno i u trećem periodu. Fenomenalnim napadom došli su do velikih 15 poena prednosti pred odlučujućih deset minuta. Ipak, Fener se nije predavao. Malo po malo topili su prednost Žalgirisa i došli su do izjednačenja. Pogotkom Ulanovasa Žalgiris je poveo. Imao je Fener napad za pobjedu ali je Datome promašio.

Žalgiris je do pobjede predvodio Ulanovas sa 20 poena i sedam sedam skokova dok je Fener predvodio Datome sa 17 poena i devet skokova.

Naredna dva meča igraju se u Litvaniji i vidjećemo da li Šarasova četa može do čuda.