Igor Radovanović riješio fudbalsku uspavanku u Istočnom Sarajevu

Fudbaleri Slavije su u prvom kolu Lige za opstanak na svom terenu savladali Tekstilac sa 1:0 u utakmici koja će vrlo brzo biti zaboravljena, a jedino što će se pamtiti iz nje je gol Igora Radovanovića u 90. minutu za pobjedu domaćih.

Malo toga su gledaoci u Istočnom Sarajevu imali da vide u prvom poluvremenu ovog susreta. Po jako lošem terenu bilo je gotovo nemoguće bilo šta smisleno odigrati. Tek, po jedna poluprilika na obje strane. Gosti su prvi zaprijetili mlakim pokušajem Dragiše Stanića, pravo u Ivana Butorovića, a u samom finišu prvog dela, do tada najbolja prilika na utakmici. Stefan Arbinja je dobio loptu u kaznenom prostoru, šutirao, međutim, lopta je otišla u korner.

Drugo poluvrijeme proteklo je gotovo isto kao i prvo, ali sa nešto više prilika, makar onih koje se mogu okarakterisati kao polušanse. Tekstilac je prijetio preko Dragiše Stanića i njegovih prekida, no to je i dalje bilo suviše mlako da bi se gosti iz Dervente radovali.

Slično se može okarakterisati i šut domaćih. Izvela je Slavija jako lijepu akciju, koju je šutem okončao Zoran Kokot, ali pravo u golmana Plisnića. Akciji je prethodila sporna situacija, Arbinja je vrlo lako slomio Dušana Marića po strani, krenuo da ulazi prema kaznenom prostoru, kada ga desni bek Tekstilca ruši. Danas vrlo loši sudija Rajko Đorđić je svirao faul, a kada je krenuo da pokaže žuti karton sjetio se da Marić ima već jedan, pa je odustao od svoje namjere da defanzivca Tekstilca isključi u 70. minutu utakmice, što je izazvalo nezadovoljstvo kako igrača, tako i navijača domaćih.

Zoran Kokot je protagonista akcije i pet minuta kasnije. Opet se našao iskusni napadač Slavije na ivici kaznenog prostora, odlučio se na šut, a lopta na putu do mreže pogađa jednog defanzivca gostiju i odlazi u novi korner.

U posljednjih dvadesetak minuta gotovo da se nije ni igralo. Gosti su došli po bod i konstantnim izležavanjem po terenu, što im je danas najlošiji pojedinac utakmice, sudija Rajko Đorđić sa svojim pomoćnicima dozvolio, su do njega umalo i došli. Umalo, jer su ih od njega dijelile svega tri minute, a onda je Igor Radovanović podsjetio na neka stara vremena, realizovao jedinu pravu šansu na utakmici i prekinuo pravo mučenje na terenu.

Lijevi bek Sokolova, Borislav Cicović je sjajno povukao loptu, došao gotovo pred kazneni prostor, a onda uposlio Igora Radovanovića koji takav zicer ne promašuje za ogromnu pobjedu Sokolova.

SLAVIJA – TEKSTILAC 1:0 (0:0)