Ubjedljiv trijumf Trnovice

Trnovica je, iako oslabljena neigranjem čak sedam prvotimaca, deklasirala Omladinac u 23. kolu regionalnog Istoka. Goste iz Potočara domaća ekipa ispratila je sa pet golova u mreži.

Trnovica je  ofanzivno  ušla u ovaj meč i nakon dvadesetak  minuta teške i tvrde borbe, povela sa 1:0. Do Maksimovića je stigla jedna duga lopta, on ostavlja povratnu Erkiću, a on odlično upošljava najboljeg strijelca u domaćem timu, koji je rutinski matirao golmana Šešlića. Trinaest minuta kasnije, Erkić šalje loptu Maksimoviću koji pretrčava dva protivnička igrača i vraća povratnu na jedanaest metara gdje Trifković, u pokušaju da je izbaci, šalje loptu u svoju mrežu za vođstvo Trnovice od 2:0, rezultat s kojim se odlazi na odmor. U drugom dijelu susreta Trnovica kreće još borbenije na protivnički gol. U 57. minutu raspoloženi Maksimović, koji nastavlja s majstorskom igrom i u drugom poluvremenu,  prolaskom po lijevoj strani odlično pronalazi Erkića koji loptu lagano ubacuje u protivnički gol za 3:0. Uprkos ubjedljivom vođstvu domaći ne smanjuju tempo i sedam minuta kasnije već su poveli sa 4:0, kada Vuksić šalje jednu dobru loptu u kazneni prostor za Radića koji vraća povratnu loptu, a  Jurošević se nalazi na pravom mjestu i šalje je  u gornji lijevi ugao Šešlićeve mreže. U 76. minutu, nakon odličnog prodora po sredini,  Maksimović obilazi čuvara mreže Omladinca, koji ga, u pokušaju da ga zaustavi, ruši pred samim golom, pa arbitar Barjaktarević  bez dileme dosuđuje najstrožu kaznu. Sa bijele tačke Z.Mićić sigurnim udarcem koji postavlja konačni rezultat susreta Trnovica - Omladinac 5:0.

Trnovicu, koja u proljećnoj polusezoni na svom terenu bilježi samo pobjede, trijumf nad ekipom iz Potočara pomjerio je za mjesto više na tabeli, i sada je osma.

„Prije ovog susreta zadali smo sebi dva zadatka: da se gostima revanširamo za poraz u jesenjoj polusezoni i da upišemo četvrtu proljećnu pobjedu na domaćem terenu. Iako oslabljeni odsustvom: suspendovanih golmana Olivera Savića, kapitena Milana Simića, Dragana Tanackovića, Saše Simića, Dejana Mićića, kao i povrijeđenih Milana Krstića i Nenada Mićića, na terenu smo igrali kao jedan i nismo dali da se to primjeti.  U osam odigranih susreta u proljećnoj polusezoni imamo skor od pet pobjeda, dva remija i samo jednog poraza od lidera na tabeli, što dovoljno govori o tome da smo izašli iz krize u kojoj smo bili u prvom dijelu takmičenja i da imamo i realne šanse da ostvarimo zacrtani cilj, a to je da sezonu završimo u gornjem dijelu tabele“, istakao je Dejan Vuksić, prvotimac Trnovice.

OFK Trnovica

Trnovica – Omladinac (Potočari) 5:0 (2:0)

Stadion u Trnovici

Gledalaca: 150

Sudija: Mile Barjaktarević (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Maksimović u 24, 2:0 Trifković u 37 (AG), Erkić u 57, 4:0 Jurošević u 64, 5:0 Z.Mićić u 76 (KU)

Žuti kartoni: Šešlić (Omladinac)

Trnovica: Petrović, Vuksić, Jurošević, Z.Mićić, Miličić (od 60. Marković), Erkić, Aćimović, Perić, Radić, Savić, Maksimović

Trener: Momir Krstić

Omladinac: Šešlić, Đokić, Kikić, Savić, Ristanić, Ma.Tadić, Ilić, Nedeljković, Cvijetinović, Mi.Tadić, Trifković

Trener: Velemir Marić

Igrač utakmice: Desimir Maksimović (Trnovica)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica