Umalo od gotovog veresija

Omarska - Sloboda 4:3

Umalo od gotovog veresija. Naime, Omarska je vodila čak 4-0, a na kraju je u poslednja tri minuta morala čuvati prednost od 4-3. Još jednom se pokazalo da se utakmica igra svih 90 minuta i da ne smije biti opuštanja bez obzira na rezultat. Utakmica je odigrana po prelijepom vremenu, na idealnom terenu i pred dobro popunjenim trbinama. Treba pomenuti da je troškove utakmice isplatila firma Nekretnine Miletić, kojoj se klub zahvaljuje.

Omarska je počelo furiozno. Već u četvrtom minutu lopta dolazi do Panića, koji se našao sam pred golmanom Rašetom, i savladao ga. I nakon postignutog gola, Omarska je nastavila sa napadima. Redale su se prilike, a drugi gol Omarska postiže u dvanaestom minutu iz prelijepe akcije. Nakon nekoliko liijepih poteza u sredini terena, Krecelj je proigrao Panića  na desnom boku, Panić se stuštio u šesnaesterac, a potom idealno uposlio Rosića koji je plasirao loptu u mrežu gostiju. Predivna tečna akcija. Samo četiri minute kasnije, Višić je sam pred Rašetom, nesebično proigrava Krecelja, a Krecelj lagano šalje loptu u praznu mrežu.  Golijada Omarske je okončana u 32. minutu kada ponovo iz neposredne blizine Rosić postiže svoj drugi, a četvrti gol za Omarsku.

Iako je tada izgledalo da nas očekuje katastrofa gostiju, nakon četvrtog gola Omarske utakmica je otišla u potpuno drugom pravcu. Omarska je  dosta smanjila intenzitet napada, a  gosti su došli do daha, i do kraja se igralo pomalo neobavezno, sa mnogo prilika na obe strane. Trener Vuleta je bio primoran da zbog povreda izvede Anđića i Višića, već u prvom poluvremenu, a  kasnije i Niševića. Omarska je propustila još nekoliko prilika, a to sve kažnjava Jaćimović, koji je u poslednjim trenuciima prvog poluvremena glavom savladao Jokića i smanjio na podnošljivih 4-1.

U drugom poluvremena, viđena je jedna obostrano otvorena igra sa mnogo prilika na obe strane, ali bez pogodaka, sve do 78. minute. Tada je Vučen izašao sam pred golmana Omarske i lobovao ga, te smanjio na 4-2. I onda u samom finišu utakmice, u 87. minutu Vučen postiže gol glavom i smanjuje na 4-3, te unosi paniku redove Omarske. Ipak, iskusni igrači Omarske, prvenstveno Krecelj i Panić su uspjeli zadržati loptu u svom posjedu i sačuvati pobjedu, koja je potpuno zasluženo pripala Omarskoj, ali uz upozerenje  da  nije gotovo ni kada se vodi 4-0.

U sledećem kolu Omarska gostuje u Slatini, a Sloboda u Novom Gradu dučekuje Slogu iz Doboja. Sve utakmice 24. kola se  zbog Vaskkrsa igraju u subotu.

Klub se takođe zahvaljuje i Višić Nenadu koji je poslije utakmice počastio igrače večerom.

Omarska – Sloboda Novi Grad 4-3