Linkoln šampion četvrte lige, sjajan meč Oldema i Mensfilda

Fudbaleri Linkolna šampioni su Lige 2, odnosno četvrtog ranga engleskog fudbala. Njima je za ovjeru titule bio dovoljan i bod u 44. kolu jer su im se poklopili ostali rezultati. Naime, oni imaju na dva kola do kraja osam bodova više od drugoplasiranog Berija. Inače, Linkoln je u ovom kolu odigrao 0-0 kući sa Tranmere Roversia.

A do titule su došli zahvaljujući tom bodu i porazu Mensfilda kod Oldema u utakmici u kojoj smo mogli zaista uživati.

U prvom poluvremenu Mensfild je napadao a iz prve prave šanse Oldem je poveo. Strijelac je bio Nepomuseno. U nastavku smo gledali zaista vatromet. Pogotkom Maučea, domaći su došli do 2-0. Mensfild se nije predavao i preko Volkera smanjili su na 2-1. Nepomuseno svojim drugim golom na utakmici i tek šestim u sezoni, povećava prednost domaćih na 3-1. Do kraja susreta Mensfild je preko Bišopa smanjio na 3-2.

Oldem je pobjedom ostao u igri za sedmo mjesto, koje vodi u plej of za plasman u Ligu 1, odnosno treću ligu. Mensfild je ostao i pored poraza treći, na poziciji koja direktno vodi u viši rang.