PL: Vukovi se igrali sa Arsenalom, Siti rutinski sa Junajtedom

Fudbaleri Vulverhemptona savladali su Arsenal sa 3-1 u zaostaloj utakmici Premijer Lige.

Meč je počeo u prilično sporom ritmu. Tek u 22. minuti vidjeli smo prvi dobar pokušaaj a šutirao je Doerti. Vulvsi su sedam minuta ipak poveli. Neveš je sjajno pogodio iz slobodnog udarca sa nekih 23 metra. To je bio početak kraja Arsenala. Do kraja prvog poluvremena Arsenal je primio još dva gola. Strijelci su bili Doerti i Žota za velikih 3-0 ''Vukova''. U nastavku susreta gosti su samo ublažili poraz preko Papastatopulosa.

Vulvsi su sada sedmi dok je Arsenal peti.

U drugom susretu večeri Siti je sa 2-0 savladao Junajted u gostima a pogotke su postigli Bernardo i Sane. Siti je sada lider na tri kola do kraja dok je Junajted šesti i vjerovatno ostaje bez Lige Šampiona naredne sezone.

AFC Bournemouth 2 : 2 Newcastle United
Brighton 0 : 2 Cardiff City
Burnley 1 : 2 Leicester
Everton 2 : 0 Chelsea
Fulham 1 : 2 Liverpool
Manchester United 0 : 2 Manchester City
Tottenham Hotspur 2 : 0 Crystal Palace
Watford 1 : 1 Southampton