Zvijezda 09 Tuzlu obasjala (video)

Radost igrača Zvijezde 09 u Tuzli

Fudbaleri Zvijezde 09 su pred ovaj okršaj izjavljivali kako idu na Tušanj sa željom da se kući vrate sa bodovima i da Tuzla Siti nije bolja od njih.

S toga su valjda i odmah žestoko krenuli u okršaj sa  Tuzlom. Domaćin je imao terensku inicijatvu, više je držao loptu u svom posedu, a ekipa iz Etno sela je mirno čekala u defanzivi i onda iz brzih i organizovanih  kontri unosila paniku u redove domaćina.

Igrala se 14. minuta kada je Miljan Govedarica, nerešiva enigma za Tuzlake, sjajno istrčao kontru i matirao golmana Fejzića.

Bila je to odlična  akcija Zvijezde 09 i još bolja realizacija igrača koji je ponikao u Slaviji iz Istočnog Sarajeva.

Nakon primljenog gola Tuzla Siti je krenula još agresivnije, ka golu Zvijezde 09. Ta ofanziva im se ipslatila u 24. minuti. Ubiparip je iskoristio smušenost odbrane Zvijezde i doneo tračak nade Tuzli. Pomislili su da moge bolje u ovom susretu.

Nisu ipak to dozvolili danas odlični gosti. Prvo je Huseunbašić sjajnim volejom pogodio mrežu Tuzle, da bi se već u narednoj minuti opet Miljan Govedarica poigrao  sa odbranom Tuzle i svoju ekipu odveo na dva gola prednosti. Rezultatom 1:3 se otišlo na odmor.

Nastavak je doneo istu sliku na terenu. Zvijezda 09 je svesno prepustila sredinu terena domaćinu. Oni sem te kontrole lopte nisu bili u stanju da ozbiljnije priprete Eriću, a Govedarica je u dva navrata imao dobre prilike za pogodak. Nije uspeo, ali sigurno da u taboru Zvijezde 09 niko ne žali za tim propuštenim prilika. Kući su se oni vratili sa osmehom I tri velika boda. Ovom pobedom su praktično osigrurali opstank u Premijer ligi i sada do kraja mogu da igraju bez velikog pritiska.

Tuzla Siti – Zvijezda 09 1:3 (1:3)

Tuzla. Stadion:Tušanj. Gledalaca :250. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Strelci: Ubiparip 24. (Tuzla Siti), Govedarica 14. 38. Huseinbašić 35. (Zvijezda 09).

FK Tuzla City: Fejzić, Efendić, Mitrović, Kojić, Širanović, Čomor, Bevab, Murga, Ubiparip, Sesar, Zlatković.

FK Zvijezda 09: Erić, Mišić, Mehmedagić, Huseinbašić, Stjepanović, Vojinović, Predragović, Blagojević, Babić, Čulum, Govredarica.