Vlasenica lako do bodova

Ni  jaka kiša, ni loš teren, nisu spriječili odličnu fudbalsku predstavu na Gradskom stadionu u Vlasenici. Domaća ekipa je ubilježila ubjedljivu pobjedu nad Čelopekom, rezultatom 5:1, i sa tri boda popela za mjesto više na tabeli.

Vlasenica  je dobro otvorila utakmicu i od starta preuzela kontrolu na terenu. Ipak, mreže su mirovale sve do 25. minuta, kada domaći dolaze do vođstva od 1:0. Pogotkom je krunisana dobra akcija koju pokreću Vuksić i N.Kovačević, lopta dolazi u pet metara do Došića, kome nije bilo teško da je smjesti iza leđa nemoćnog  Despotovića.  Tri minuta prije odlaska na odmor Milovanović kreće u prodor po desnoj strani, prolazi pored beka Čelopeka i dobrim šutem smješta loptu u donji desni ugao za vođstvo od 2:0.  U drugi dio susreta Vlaseničani ulaze opuštenije, što gosti koriste da pokušaju promijeniti rezultat. Prva ozbiljna prilika koju prave, rezultirala je pogotkom za 2:1. Čelopečani na sredini terena prekidaju napad domaćih, kreću u kontru, odličan centaršut Vasića do Perića koji loptu vraća Ikiću, nekadašnjem prvotimcu Vlasenice, a on, našavši se sam ispred golmana Topalovića, bez problema šalje loptu u mrežu ekipe čiji je prvotimac bio dvije godine, dok je igrala u Prvoj ligi. Nada gostiju da mogu do preokreta nije dugo trajala, jer već nakon šest minuta Vlaseničani povećavaju prednost na 3:1, kada Vuksić, nakon prekršaja nad Došićem,  iz slobodnog udarca, sa dvadesetak metara šalje loptu u rašlje protivničkog gola. U 71. minutu kapiten N.Kovačević kreće u solo akciju i odličnim udarcem sa dvadesetak metara pogađa u lijevi ugao Despotovićeve mreže. Već u sljedećem napadu, nakon centaršuta Mijatovića sa desne strane, u gužvi se najbolje snalazi najbolji strijelac u domaćem timu i sa pet metara postiže svoj drugi pogodak na ovom meču, za konačni rezultat 5:1. Do kraja meča Ikić je imao priliku da ublaži poraz svoje ekipe, ali njegov šut  odlazi tik iznad prečke.

Vlaseničani ističu da je ova pobjeda satisfakcija za neočekivan poraz u Potočarima, u prethodnom kolu.

Mi  smo u ovu utakmicu ušli samo sa jednim ciljem – da ostvarimo pobjedu koja će nas pomjeriti ka vrhu tabele. Protivnika smo dočekali u najjačem sastavu, falio nam je samo štoper Majstorović koji je odrađivao suspenziju zbog kartona, tako da rezultat nije mogao izostati. Mokar i klizav teren je kumovao tome da smo dobili čak pet kartona, što nam pravi veliki problem pred predstojeću utakmicu u Šekovićima, na kojoj ćemo zbog toga biti znatno oslabljeni. Svojim saigračima se zahvaljujem na zalaganju i borbenosti u ovom susretu, a našem protivniku želimo da se izbori za opstanak u ligi“, kazao je Nebojša Kovačević, kapiten Vlasenice.

FK Vlasenica

Vlasenica – Čelopek 5:1 (2:0)

Gradski stadion u Vlasenici

Gledalaca: 20

Sudija: Čedomir Milošević (Zvornik)

Strijelci: 1:0 Došić u 25, 2:0 Milovanović u 42, 2:1 Ikić u 60, 3:1 Vuksić u 66, 4:1 N.Kovačević u 71, 5:1 Milovanović u 75.

Žuti kartoni: Vuksić, N.Kovačević, D.Petrović, Došić, M.Kovačević (Vlasenica), Vasić (Čelopek)

Vlasenica: Topalović, M.Kovačević, Mijatović, Kurtuma, Božić, Došić, N.Kovačević, Milovanović, Vuksić, D.Petrović, Piljanović

Trener: Vladimir Janjić

Čelopek: Despotović, Jokić, Stojkić, R.Jeremić, Vasić, Jovičić, Ikić, Požarac, Perić, Nitrović, M.Jeremić

Trener: Saša Erić

Igrač  utakmice: Nebojša Kovačević (Vlasenica)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica