Trnovica peticom Lokomotivu poslala u niži rang

Tri kola prije kraja prvenstva Trnovica je Lokomotivu poslala u niži rang takmičenja, trijumfom na svom terenu sa visokih 5:0.

Lokomotivu ispratili "peticom": OFK Trnovica

Tokom cijele utakmice domaća ekipa je bila nadmoćna na terenu i Brčacima nije dopuštala da priđu golu koji čuva Petrović.

Do vođstva od 1:0 Trnovica dolazi u 18. minutu, kada Vuksić prodire po desnoj strani, dodaje Juroševiću povratnu loptu, a on je sa pet metara  šalje u mrežu Lokomotive. Četiri minute kasnije, nakon kontranapada, Vuksić izlazi sam pred golmana i lob udarcem postiže pogodak za 2:0. Nakon duplog pasa sa Juroševićem, u 26. minutu, D.Mićić sa desne strane pogađa kontra ugao protivničke mreže,  za 3:0, rezultat s kojim se odlazi na odmor. Domaća ekipa prednost povećava na 4:0, u dvadesetom minutu drugog dijela susreta, nakon što je Jurošević centrirao iz kornera, a Savić sa linije peterca zakucava loptu u mrežu. Tačku na ovaj susret stavio je D.Mićić, pogotkom sa bijele tačke, a pošto je u kaznenom prostoru oboren Z.Mićić, u 82. minutu.

Pobjeda je Trnovicu zadržala na desetoj poziciji, ali u ovoj ekipi kažu da nema opuštanja sve dok se ne odigra posljednje kolo.

„Situacija na tabeli se mijenja iz kola u kolo, jer su ekipe, kako u gornjem, tako i u donjem dijelu, poprilično izjednačene, i po rezultatima, i po kvalitetu. Iako trenutno izgleda da smo izašli iz opasne zone, sve do kraja moramo biti na oprezu,  igrati čvrsto i bez ikakvog prava na kiks. Iako je mogla biti i ubjedljivija, po onome što se odvijalo na terenu, ova pobjeda nam je veoma važna i vjerujemo da nećemo doći u situaciju da se borimo za opstanak. Već u narednom kolu bićemo na velikom iskušenju, jer nas čeka susret sa Partizanom, koji je, sa dva boda manje, jedno mjesto ispod nas, tako da u sedmici pred nama nema odmora, već se moramo usredsrediti na treninge“, istakao  je Nenad Mićić, prvotimac Trnovice.

Trnovica – Lokomotiva (Brčko) 5:0 (3:0)

Stadion u Trnovici

Gledalaca: 100

Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica)

Strijelci: 1:0 Jurošević u 18, 2:0 Vuksić u 22, 3:0 D.Mićić u 36, 4:0 Savić u 65, 5:0 D.Mićić u 82.

Trnovica: Petrović, Vuksić (od 60. Tanacković), Jurošević, S.Simić, Z.Mićić, N.Mićić, M.Simić, Perić, D.Mićić, Radić (od 72. Aćimović), Savić (od 66. Erkić)

Trener: Momir Krstić

Lokomotiva: Balorda, Vuksanović, Petrović, Simić, Golubović, Đukanović, Jokanović, Ćumurović, Dragičević (od 46. Džambić), Goletić, Čačković

Trener: Željko Kajiš

Igrač utakmice: Dejan Mićić (Trnovica)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica