Motoristima komšijski derbi (video)

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića savladali su danas u derbiju 5. kola Druge lige Republike Srpske grupa ''Istok'' Glasinac sa Sokoca sa 4:2 u jednom kvalitetnom okršaju.

Sve do finiša prvog poluvremena nije bilo pogodaka, a onda kreće goleada u ovom susretu. Prvo na povratničkom debiju u Vojkoviće Đorđe Ćeha pogađa za 1:0 u 41. minutu.

Samo tri minute kasnije bilo je 2:0 nakon što je mrežu Pajevića zatresao Srđan Vitković. Na startu drugog dijela već je 3:0. Borislav Otović je ovaj put strijelac.

Gosti sa Sokoca se u meč vraćaju u 57. minutu kada rezervista Marko Vujičić pogađa za 3:1. Vujičić je na poluvremenu zamijenio Lizdeka i odmah pogodio mrežu Marka Terzića. Ipak,  za miran kraj utakmice pobrinuo se Srđan Vitković drugim golom u 75. minutu utakmice. Tek, gosti uspjevaju preko Nemanje Lukića da postignu drugi pogodak i ublaže poraz u Vojkovićima.

FAMOS - GLASINAC 4:2 (2:0)
SC ''Vojkovići''
Gledalaca: 100
Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina)
Strijelci: 1:0 Ćeha 41, 2:0 Vitković 44, 3:0 Otović 49, 3:1 Ma.Vujičić 57, 4:1 Vitković 75, 4:2 N.Lukić 80
Žuti kartoni:Otović, Stevanović, Tešanović (Famos), A.Pejanović, Gašević, Ninković (Glasinac)

Famos: Terzić, Milinković (od 61. Stevanović), Ćeha, D. Lučić, Otović, Lalović (od 89. Janković), Vitković, Tešanović, Bjelica (od 68. Stojanović) , Blažić, Frganja  Trener: Vladimir Drinjak
Glasinac: M.Pajević, Gašević, Ninković, N.Lukić, B.Lukić, Kreštalica, Šuka, Lizdek (od 46. Ma. Vujičić), Mi.Vujičić, Bunijevac, A.Pejanović  Trener: Milan Renovica

Drina HE 2 : 1 Proleter
Budućnost 6 : 0 Milići
Romanija 0 : 5 Leotar
Glasinac 2011 2 : 1 Velež
Drina 6 : 0 Stakorina