BiH – Sjeverna Irska 4:5 (1:1, 1:0)

Dušan Bajević

Stadion: Grbavica u Sarajevu. Bez gledalaca. Sudija: Antonio Mateu Lahoz (Španija). Strijelci: 1:0 Krunić (14), 1:1 MekGin (53). Žuti kartoni: Hadžiahmetović, Kolašinac, Pjanić (BiH), Dejvis (Sjeverna Irska).
BOSNA I HERCEGOVINA: Šehić, Cipetić, Ahmethodžić, Saničanin, Kolašinac (od 118. Hajradinović), Cimirot (od 114. Lončar), Hadžiahmetović (od 83. Gojak), Pjanić, Višća, Džeko, Krunić (od 88. Hotić).
SJEVERNA IRSKA: Pikok-Farel, DŽ. Evans, Katkart, MekNair (od 90+3. Tompson, od 120+1. Bojs), Luis, Savil, Dejvis, K. Evans (od 73. Vajt), Dalas, Magenis (od 90+3. Laferti), MekGin (od 82. Džons, od 121. Vašington).

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela da se plasira u finale baraža za plasman na Evropsko prvenstvo 2021. godine pošto je poražena večeras na stadionu Grbavica u Sarajevu od Sjeverne Irske poslije slabijeg izvođenja penala – 4:5, pošto je u regularnom dijelu utakmice rezultat bio neriješen 1:1. Zmajevi su poveli u 14. minutu golom Rade Krunića, a izkednačio je Nial MekGin u 53. minutu.
U penal seriji drugi i treći jedanaesterac za BiH promašili su Haris Hajradinović (odbrana golmana) i Edin Višća (prečka), dok je neprecizan za Irce bio u trećoj seriji Džordž Savil (preko gola). U finalu baraža UEFA Lige nacija Sjeverni Irci će igrati protiv Slovačke koja je večeras takođe poslije boljeg izvođenja penala bila bolja od Republike Irske.