Muzeti prokockao 2-0 pa okončao meč na dosta ružan način

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa. Njemu je u osmini finala predao meč Lorenzo Muzeti i to nakon što je Novak bio na koračić od pobjede.

Nole je prvi došao do brejka ali je Muzeti uspio da ga vrati. Potom je mladi Talijan igrao kao u transu te je sa 9-7 dobio taj brejk prvog seta. Muzeti je došao do brejka i 3-1 u drugom setu ali ga nije potvrdio. Opet se otišlo u taj brejk a Mužeti ga je dobio sa 7-1.

Potom je Nole ubacio u brzinu više a Muzeti nije više mogao to da prati. Nole je u narednih 17 gemova uzeo 16. Dobio je treći i četvrti set sa 6-1 i 6-0 te je u petom poveo sa 4-0. Iako je mogao još statirati dva gema, Muzeti je tada pokazao krajnju drskost i nepoštovanje protivnika te je bez imalo srama predao meč.

Naredni Noletov rival biće Mateo Beretini.