52.međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2021": Izviđač će se boriti za treće mjesto

DOBOJ –Rukometaši Izviđača Central osiguranje msavladali su ekipu Kopera rezultatom 27:23. Oni će igrati za treće mjesto protiv tima Tatran Prešov, dok će Koper igrati za sedmo protiv poraženog iz utakmice Borac –Koks.

Već na startu izviđač je stvorio osjetnu prednost 4:0. U 13.minutu Koprani smanjuju zaostatak na minus dva 5:3. Skauti ponovo imaju četiri gola viška u 16.minutu kada je rezultat glasio 9:5. Najveću rezultatsku zalihu u prvom dijelu od 6 golova Ljubušaci imaju u 25.minutu (14:8). Sa rezultatom 15:9 u korist šampiona Bosne i Hercegovine odlazi se na desetominutni odmor.

Igrao se 43.minut kada Slovenci nakon serije 3:0 dolaze na dva gola zaostatka 16:18. Ali onda izabranici Tonija Čoline dodaju gas i faktički rješavaju meč. prave seriju 4:0 za 22:16 (48.minut). Meč su mirno priveli kraju i zabilježili pobjedu 27:23.

U pobjedničkom taboru najubojitiji su biliMiloš kos sa 9 I Mladen Bošković sa 4 gola. Kod Kopra najefikasniji su bili Žiga Smolnik sa 9 I Tomislav Špruk sa 4 gola.

IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE – KOPER 27:23 (15:99

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 300. Sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) I Goran Ilić (Doboj). Delegat: Srđan Jović (Doboj). Sedmerci: Izviđač Central osiguranje 7(6), Koper 7(7). Isključenja: Izviđač Central osiguranje 16, Koper 14 minuta.

IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE: Herceg, Lukenda, Alilović 2, Kos 9(5), Odak 3, Keso, Fran Pavlović, Buntić, Bošković 4(1), Mišetić 3, Šaravanja 1, Ševo, Ivano Pavlović 1, Ćeško 1, Medić, Bebek, Muhović 3. Trener: Toni Čolina.

KOPER: Jelovčan, Nadarević, Furlan 2, Žagar 3, Dragan Pavlović 1, Černe, Logar, Morato, Moljk 1, Smolnik 9(7), Vujović 2, Poklar, Markovec, Sanabor, Breznikar 1, Špruk 4. trener: Uroš Rapotec.

Igrač utakmice: Miloš Kos (Izviđač Central osiguranje)