Srbija sa dva gola viška u Bjelorusiji

FSS

Futsal reprezentacija Srbije savladala je Bjelorusiju u Kragujevcu u prvom meču baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo 2021. godine u Nizozemskoj.

Odigrala je ekipa Dejana Majesa jedan izuzetno zreo meč, kvalitetan i nadahnut, sa željom da već u Kragujevcu obezbijedi dovoljnu razliku za nešto mirniji revanš u Minsku. Slavili su sa 3:1, ali jasno je da ne smije biti opuštanja jer je Bjelorusija i u ovom meču pokazala koliko može biti opasna.

Srbija do vodećeg gola stiže u 7. minuti meča. Bivši igrač Mostar SG-a, Stefan Rakić, je šutirao, golman Churylin samo kratko odbio loptu, a na pravom mjestu je Ninoslav Aleksić i od njega se lopta vraća u mrežu za 1:0.

Prednost je uduplana u 18. minuti utakmice kada na korneru, lopta pred golom pogađa Scherbicha i završava u mreži za 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Prelijepu akciju Srbija izvodi u 28. minuti utakmice. Mladen Kocić fenomenalnom dijagonalom na drugoj stativi pronalazi kapitena Marka Pršića kojem nije bilo teško da pogodi mrežu Bjelorusa po treći put večeras.

Na dvije minute do kraja Srbija prima pogodak, koji će revanš učiniti još napetijim nego što bi bio inače. Los je pobjegao sa loptom odbrani Orlova i pogodio mrežu Nemanje Momčilovića za 3:1.

Podsjećamo, pobjednik ovog baraža ide u grupu A gdje su domaćin Nizozemska, te Portugal i Ukrajina.

SRBIJA - BJELORUSIJA 3:1 (2:0)