Velež porazio Želju

Fudbaleri Željezničara su u okviru 20. kola m:tel Premijer lige BiH poraženi od Veleža sa 2:0.

U četvrtoj minuti domaći dolaze u vodstvo. Nakon kornera Zajmović loptu vraća u kazneni prostor gdje se najbolje snalazi Nermin Haskić i pogađa  gol gostiju. Dvije minute poslije Subašić nije dobro zahvatio loptu i ona odlazi pored gola. U narednom napadu Mekićev udarac brani Bogdanović.

U sedmoj minuti Gasal sjajno dribla, dodaje do Bekrića čiji udarac brani golman Veleža. Ponovo Bogdanović brani, ovaj put u 11. minuti brani pokušaj Mekića. Galić je ubacio u 27. minuti, Subašić glavom šutira u Bogdanovića.

Zajmović iskosa u 39. minuti prolazi, ali Bender na vrijeme izlazi i izbacuje u korner. Dvije minute prije kraja prvog dijela Bekrić ubacuje, a Resić na drugoj stativi loše šutira glavom pored gola Veleža. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

U 58. minuti Haskić pokušava sa distance, ali lopta ide daleko iznad Željinog  gola. U 60. minuti Plavi su tražili drugi žuti karton za Ćosića, ali se glavni sudija nije oglašavao. Dejanović je u u 64. minuti imao priliku, ali njegov udarac ide iznad našeg gola.

U 73. minuti je Subašić zaradio drugi žuti karton, prema odluci sudije Petrovića zbog simuliranja

. Udarac Beće iskosa iz 90. minute ide malo pored gola. Konačnih 2:0 postavlja Nermin Haskić svojim drugim golom u 92. minuti susreta.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Sarajeva. Derbi na Grbavici počinje u 17:00 sati, a već je počela online prodaja ulaznica.

Leotar 0 : 2 Sarajevo
Velež 2 : 0 Željezničar
Široki Brijeg 0 : 3 Borac
Sloboda 1 : 1 Tuzla City
Radnik 3 : 1 Posušje
Rudar Prijedor 0 : 1 Zrinjski