Kecmanović protiv Lajovića u polufinalu Srpska opena

Miomir Kecmanović

Na Srpka openu će se igrati srpsko polufinale. Miomir Kecmanović je u sjajnom meču savladao Čeha Jiržija Lehečku rezultatom 2:0. Kecmanović je prvi set tijesno dobio sa 7:5, a onda je Lehečku razbio u drugom setu sa 6:0 i slavio za sat i 34 minuta. Kecmanović će igrati protiv Dušana Lajovića za finale Srpska opena.

Prvi set je donio čak sedam brejkova. Miomir je poveo 3:0, ali je Lehečka brzo uzvratio i izjednačio na 3:3. Serija brejkova je nastavljena a na kraju puno smireniji bio je Kecmanović koji je pogađao vinere i osvojio prvi set 7:5.

U nastavku je srpski teniser bio fantastičan. Sve ga je služilo u igri i Lehečka nije imao rješenja. Miomir je bio maestralan i slavio je sa maksimalnih 6:0.

U prvom polufinalu sutra, ne prije 14 časova igraju Andrej Rubljov i Aleks Molčan a nakon njih slijedi srpski duel Lajović - Kecmanović.