Lazović ''iskopao'' bod

Bugarska - Srbija

Fudbaleri Srbije i Bugarske remizirali su 1:1 (0:0) u trećem kolu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Gol za domaću ekipu postigao je Kiril Despodov u 47. minutu, dok je za Srbiju bio precizan Darko Lazović u 96. minutu.

Srbije je bila bolja u prvom poluvremenu  ali bez konkretnih šansi. Dominirala je posedom lopte, ali uputila samo jedan šut u okvir gola.

Samo dva minuta po povratku sa odmora Despodov je iskoristio prvu šansu koja mu se ukazala i postigao gol za 1:0. U 69. minutu imali su domaćini priliku da uvećaju prednost  ali prečkaje u tom trenutku spasila Srbiju.

Napadali su srpski fudbaleri u poslednjih 15 minuta susreta ali nisu uspevali da upute šut u okvir gola.

U poslednjim sekundama utakmice posle polukontre, upotrebljiv pas je dobio Darko Lazović i sa snažnim udarcem matirao golmana Bugarske za 1:1.

U drugom meču grupe G selekcija Mađarske pobedila je Litvaniju sa 2:0.

Tabela: Mađarska sedam bodova, Srbija sedam, Crna Gora četiri, Bugarska četiri, Litvanija jedan.

Sledeći meč u grupi G srpski fudbaleri igraju 7. septembra u Beogradu protiv Mađarske.