Novi poraz Rudara

Na startu druge runde Meridianbet Prve CFL, Petrovac je upisao prvi ovosezonski trijumf.

Ekipa sa primorja je pred svojim navijačima slavila nad ekipom Mladosti iz Donje Gorice, rezultatom 1:0 (0:0).

Prvi dio igre donio je blagu inicijativu Petrovčana, koji su imali tri izglednije prilike – no Adžović nije bio precizan u uvodnom dijelu susreta, a Babić i Popović u 42. i 43. minutu.

Malo je falilo da Došljak u 53. minutu dovede goste u vođstvo, ali je Kordić pravovremeno otklonio opasnost. Tri minuta kasnije, nakon kornera, Dedić je odlično pokušao glavom, ali je lopta završila pored stative gola Mladosti.

Gol smo vidjeli u 76. minutu, i to u mreži Podgoričana, čija odbrana u tom momentu i nije najbolje reagovala. Lopta je došla do Babića, koji je sa 16 metara izvrsno šutirao i pogodio mrežu.

Gosti do kraja nijesu mogli do poravnanja, da bi u 89. minutu 'rezervista' Liješević umalo udvostručio prednost Petrovca, ali se umjesto mreže tresla stativa.