Partizan u Bakuu upoznao šejtana (video)

Foto FK Partizan

Kako je igrao, još je Partizan dobro i prošao u Azerbejdžanu u kvalifikacijama za Ligu konferencije. Bez čestite prilike za crno-bele, na drugoj strani Marković je vadio “kestenje iz vatre”, Jovanović je odbranio penal, ali je u finišu Letić volejčinom sa 18 metara “otključao bravu” Beograđana, a Isaijev se iskupio za promašeni penal, Sabah – Partizan 2:0 (0:0).

“Mršavo” prvo poluvreme.

Prvo šut Margarite u trećem minutu sa 22 metra završio je koji metar pored gola.

Osmi minut, sa leve strane centrira Letić u kazneni Partizana, na šest metara pada lopta, na nju natrčava Til i umesto da je neometan zakuca u mrežu, šalje je nebu pod oblake.

Til je u 18. minutu šutirao sa 15 metara, ali je golman Jovanović bio dobro postavljen i uhvatio je “živu loptu”.

Dva minuta kasnije golman Imanov napucao je Saldanju u kaznenom, ali lopta nije stigla do gola, uspeo je Imanov da je stigne.

Treći minut nadoknade prvog dela, dva puta je crno-bele spasio golman Jovanović, prvo je Nurijev glavom posle kornera gađao sa šest metara, a posle prve odbrane Kristian je probao iz mrtvog ugla, ali je opet u šut uleteo Jovanović i skinuo zicer.

Minut 48, dva icera za Nurijeva u nekoliko sekundi, dva šuta sa pet metara dva puta je izblokirao štoper Marković skoro pa na gol liniji.

U 53. minutu Jovanović je odbranio šut iskosa sa 13 metara u dalji ugao nakon što je beka Antića u kaznenom “provozao” Margarita.

Kakva takva prilika za goste u 61. minutu, sa leve strane po zemlji je ubacio Antić, na šest metara je lopta došla do Saldanje, lošije je primio, pa nije uspeo da uputi udarac, lopta se otkotrljala do golmana.

Dva minuta kasnije na drugoj strani Šakla glavom posle kornera gađa tik iznad prečke.

U 68. minutu Letić je na levom boku nadmudrio Severinu, ćušnuo mu loptu kroz noge, ušao u kazneni, novajlija u Partizanu je startovao s leđa, prvo na loptu, ali to sudija nije video, a pošto nema VAR-a nije imao ko da mu sugeriše da je pogrešio. Upro je prstom na penal, greškom.

Minut kasnije Jovanović je odbranio penal Isajevu. Sreća i tu za Partizan, pa nema VAR-a, jer je sa obe noge golman Partizana napustio gol liniju pre šuta rivala.

Ipak, u nastavku akcije nije bilo spasa za crno-bele.

SABAH – PARTIZAN 2:0 (0:0)

Masazir - Stadion: Bank republik arena. Sudija: G. Kruašvili (Gruzija). Žuti kartoni: Kristian, Apeh, Isaijev (Sabah), Belić (Partizan). Strelci: 1:0 Bojan Letić u 70, 2:0 Aleksej Isaijev u 74. minutu.

SABAH: Imanov, Sejdijev, Šakla, Letić, Kristian, Til (od 82. Nurijev), Isajev, Margarita (od 70. Alasgarov), Apeh (od 58. Volkovi), Nurijev (od 82. Mutalijev).

PARTIZAN: Jovanović, Antić, Marković, Ilić, Filipović (od 66. Stojković), Kanute (od 66. Pantić), Belić (od 66. Šćekić), Menig, Kalulu (od 55. Natho), Severina, Saldanja (od 83. Nikolić).

Vojvodina 3 : 3 TSC
Čukarički 3 : 2 Partizan
Novi Pazar 2 : 2 Radnički (N)
Voždovac 1 : 2 Radnički 1923
Spartak ŽK 1 : 0 Javor Matis
Mladost (L) 1 : 2 IMT